Gazete 1

Gazetenin tarihi geçmişi coğrafi keşiflere dayanmaktadır. O dönemler de Çin, Hindistan gibi ülkelere yolların bulunması ile oradaki birçok hammadde Avrupa’ya getirilmiştir. Bu getirilen mallar Avrupa da olmaması sebebi ile maddi açıdan büyük öneme sahip olmuştur. Bu gidiş gelişlerde insanlar bu malların fiyatlarını günlük öğrenme gereksinimi duymuşlar ve günlük kısa, çoğu zaman tek sayfalar bültenler hazırlamışlardır. Bu ilk gazetecilik serüvenlerinden sonra İngiltere bu konu özelinde ön plana çıkmış ve gazetelerin modernleşmesinde önder olmuştur. İlk spor gazetesinin de İngiltere de çıktığı bilinmektedir.

Ülkemizde de Osmanlı döneminde birçok resmi, yarı resmi ve özel gazete açılmış ve bu konuda adımlar atılmıştır. Cumhuriyetin kurulması ile de bu gazetecilik alanı daha da genişleyerek insanların hayatlarına daha da girmiştir. Gazetenin bu kadar yaygınlaşması ile belirli bir gazete kültürü oluşmuş ve insanlar düzenli olarak gazete takip etmeye başlamışlardır. Ancak teknolojik gelişmeler gazetecilik sektörünü de etkilemiş bulunmaktadır. Son 20 yılda internet ve internet üzerinden yapılan paylaşımlarda büyük bir artış gözlenmiştir. Bu artış özellikle e-gazete olarak göze çarpmaktadır.

Birçok büyük küçük gazete artık normal gazetelerini internet platformuna taşımaya başlamıştır. Ancak bazıları bu platformda istediklerimi başarıyı sağlayamamıştır. Birçok site ise sadece internet gazeteciliği yaparak insanları bilgilendirme amacı gütmektedirler. Bunlar arasında en çok dikkat çeken ise https://www.superhaber.tv/ sitesidir. Sitenin bu kadar çok dikkat çekmesinde yaptığı başarılı işlere bakmak yeterlidir. Site insanlara normal günlük bir gazetenin sunabileceği bütün her şeyi sunmaktadır. Hatta normal gazeteden daha çok görsel bulundurması ile günlük standartlar gazetelerin pabucu dama atılmaktadır. Gazetecilik, gazete ve internet gazeteciliği hem bizim için hem de dünya için çok önemlidir. Çünkü bu kaynaklar sayesinden haber alabilmekteyiz. Şu an Suriye de bulunan askerlerimizi ancak gazeteler üzerinden takip edebiliyoruz. Gazeteciler bizim uzaklarda ki gözümüz kulağımız konumundadır. Biz onlara ve işlerine saygı gösterdiğimiz gibi onlarda yalan haber yapmayarak ve bir tarafın adamı olmayarak bizlere ışık tutmalıdır. İşte bu durumlar tamamen internet gazeteciliğinde de etkili bir durumdadır. İnternet gazeteciliği ilerleyen yılların olmazsa olması arasına adına yazdıracağı kesin gözüyle bakılıyor.

Spor Güncel Haberler

Spor hakkında son dakika haberlere ulaşmanın en güvenilir adresi konumun da ülkemizde spor güncel haberler bulunmaktadır. Çünkü doğru haberleri ve realist yaklaşımları ile okuyucuyu doğru yola götürmektedir. Son dakika spor haberlerine bakıldığında daha çok süper lig deki takımların durumları göz önüne çarpmaktadır. Bu sene hem Anadolu takımları arasında hem de 4 büyükler arasından enteresan bir çekişme var Başakşehir liderliğini sürdürürken arkasından Sivasspor onu takip etmekte ve onların arkasında Trabzonspor gelmektedir. Son dönemlerde Galatasaray da aldığı galibiyetlerle şampiyonlukta bende varım dedi ve yarışa tekrardan başladı. Fenerbahçe ise son dönemlerde kötü gidişata bir türlü dur diyemedi sarı kanaryalar çıktıkları son Ankaragücü maçından yenilgi ile ayrılarak taraflarını üzüntüye boğdu. Beşiktaş’ta ise sene başında takımın başına getirilen Abdullah Avcı aldığı yenilgiler sonucu takımdan gönderildi. Yerine yıllarca Beşiktaş’ın hem alt yapısında hem de as takımında yıllarca forma giyen Sergen Yalçın getirildi. İlk maçlarda galibiyetlerle ümitleri artıran Sergen çıktıkları son Başakşehir maçından 1-0 lık yenilgi ile ilk yenilgisini aldı. Site içerisine bakıldığında bu ve bunun gibi birçok haber bulunmaktadır. Sadece futbolun dışında başka spor dalları hakkında da bilgiler verilmektedir. Bazı futbolcuların da özel hayatları ile alakalı bazı durumlar sitede bulunmaktadır.

Ekonomi Sayfası  Ekonomi sayfaları gazeteler de sıkıcı bulunup okunulmamaktadır. Ancak asıl burada bizi ilgilendiren çok önemli haberler bulunmaktadır. Son dönemlerde ne oldu hangi devlet lideri açıklama yaptı son dakika para piyasalarının durumları ne gibi birçok konuya sitenin ekonomi sayfası üzerinden erişmek mümkün. Ekonomi haberleri son dönemlerde iç savaşlardan çok etkilenmiş bulunmaktadır. Çünkü o bölgelerde çıkarılan petrol birçok ülkeye ihraç edilmekteydi bu iç savaş yüzünden binlerce insan evsiz ve işsiz kaldı buda ekonomi olumsuz etkiler yarattı. Ülkemizde bu ekonomik olumsuzluklardan derinden etkilendi çünkü savaş bizim komşu ülkelerimizi etkiledi o bölgeden gelen göçmenlerde bizim ülkemize sığınarak birçok konuda ekonomiye etkileri oldu. Ülkemizde bu ekonomi haberleri son dönemlerde internet üzerinden yayınlanmaya başladı çünkü ekonomik olaylar hızlı bir şekilde cereyan etmektedir. Bu haberlerin de hızlı bir şekilde iletilerek okuyucuya sunulması gerekir bunu ülkemiz de en iyi beceren site ise Superhaber TV. Bu site dünya ile aynı bütün haberleri okuyucuya sunmaktadır. Bu sayede birçok iş insanı tarafından da yakından takip edilmektedir.