Geleceğin Mucitleri Yarışması Yarı Finali Yapıldı 1

Öğrencilere bilimi sevdirerek onları yaratıcı düşünmeye ve yeni buluşlar yapmaya teşvik etmek üzere Yaratıcı Çocuklar Derneği ve Multi Channel Developers iş birliğiyle düzenlenen “Samsung Geleceğin Mucitleri” bilim yarışması yarı finali yapıldı. Samsung İnavasyon merkezinde 7 Kasım Çarşamba günü gerçekleşen yarı finale Juri üyeleri arasında yer alan Samsung Electornics Başkanı DH Kim, Demet Sabancı Çetindoğan, Didem Çapa ve TIM Başkanı Mehmet Büyükeşki de katıldı. Toplam 390 projenin katıldığı juri elemesi renkli görüntülere sahne oldu.
“Dünyaya ilham ver, geleceği tasarla” vizyonu çerçevesinde, gençlerin ve çocukların eğitimine fark yaratan projelerle destek veren Samsung Electronics, Yaratıcı Çocuklar Derneği ve Multi Channel Developers iş birliği ile düzenlenen ve ana sponsorluğunu üstlendiği “Samsung Geleceğin Mucitleri Yarışması”yla yeni keşifleri desteklemeyi sürdürüyor.
Ortaokul öğrencilerine, hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını açığa çıkaracak imkan sağlamak, bilimi sevdirmek ve yenilikçi proje ve ürünleri ortaya koyabilecek temel becerileri kazandırmak üzere gerçekleştirilen “Samsung Geleceğin Mucitleri” bilim yarışması ile Samsung, öğrencilere mesleki seçimlerinde ufuk açmak, yeteneklerini görmelerini sağlamak, onları cesaretlendirerek özgüvenlerini artırmayı hedefliyor.
“Samsung Geleceğin Mucitleri” bilim yarışmasına, ortaokul 5. 6. 7. ve 8. sınıflarında okuyan öğrenciler; çevre, enerji, sağlık ve teknoloji alanlarında geliştirdikleri proje veya ürün sunumları ile katıldılar. Jüri onayından geçmeyi başaran son 10 proje Samsung İnovasyon merkezinde çocuklarımızın sunumları ile juri üyeleri ile buluştu. Ailelerin, çocukların ve öğretmenlerin katıldığı etkinlikte birbirinden farklı 10 proje birden juri üyelerinin değerlendirilmesine sunuldu. Juri değerlendirmesi sonrasında ilk 3’e kalan projeler Kidz TV ekranlarında yayınlandıktan hemen sonra halk oylamasına sunulacak. Halk oylaması ve nihai jüri değerlendirmesini başarıyla geçen ilk üç proje ise büyük ödülün sahibi olacak.
JÜRİ ÜYELERİ
Samsung Electronics Kamu & Dış İlişkiler Direktörü Dr. R. Erdem Erkul
Samsung Electronics Kurumsal Marka ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ömer Barış Gökpınar
Haliç Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Önder Küçükerman
Ankara Patent Bürosu Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Dericioğlu
Yaratıcı Çocuklar Derneği Yürütme Kurulu Başkanı Demet Sabancı Çetindoğan
Yaratıcı Çocuklar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Didem Çapa
Multi Channel Developers Kanal Müdürü Erkan Aydın
TIM Başkanı Mehmet Büyükekşi

Leave a Comment