Gelin adayları, düğünlere nasıl hazırlanmalı, düğün salonu nasıl seçilmeli? 1

Herkesin hayatında, önemli ve özel gördüğü, çok mutlu olduğu en az bir gün vardır. Bir çoğumuz için bu özel günlerden biri, düğün günümüzdür. Çünkü o günün muhteşem bir şekilde geçmesi için aylar öncesinden hazırlıklara başlarız. Gelinlik seçiminden tutun, gelin çiçeğine, damatlıktan, ayakkabıya kadar büyük küçük her detaya dikkat ederiz. Ama dikkat etmemiz konulardan en mühimi de seçeceğimiz salondur.

Sakarya düğün salonları arasından salon seçimi yapacaksak öncelikle düğün temasına karar vermeliyiz. Ağır ve şık bir düğün istiyorsak, tercih edeceğimiz herşeyin bu ağırlığa uyması gerekir. Örneğin salon geniş ve şamdanların zerafetiyle parlayan bir gelinliğimiz şık, prenses etek kabarık bir model olabilir ve duvağımız yerlere kadar sürüklenebilir. Elimizde de şık bir çiçek varsa, değmeyin keyfimize. Eş adayımızın damatlığına, çiçeğimizle uyumlu bir çiçek ya da mendil ekleyerek birlikteliği sağlayabiliriz. Eğer deniz kenarında bir düğün ya da sade bir nikah istiyorsak gelinliğimiz ve dolayısıyla diğer tüm detaylar abartıdan uzak, sade bir biçimde olmalı.

Sakarya düğün salonları içerisinden seçim yaparken, sadece fiyatına odaklanmamak gerekir. Öncelikle salonun büyüklüğü ve misafir sayımız karşılaştırılmalıdır. Salondaki havalandırma ve klima sistemi kontrol edilmeli, masa düzenine bakılmalı, yemekli bir organizasyon olacaksa menüler ve fiyatları incelenmelidir. Eğer farklı bir düğün istiyorsak düğün salonuna ait organizasyon firması varsa onlarla görüşülmeli, yoksa organizasyon firması araştırılmalı. Çocukların eğlenceli vakit geçirebileceği bir park olup olmadığına bakılmalı ve otopark mutlaka sorulmalı. Müzikli bir düğün olacaksa orkestra ile görüşülmeli, hangi tarz müziklerin çalınacağı kararlaştırılmalı. Düğünde dans olsun istiyorsak ve bildiğimiz bir dans yoksa kursa giderek düğüne fark katabiliriz.

Salon seçimi yapıldıysa artık vakit, son rütuşlara geçme vakti. Gelinler ve damatlar düğünden önce mutlaka hamama gitmeli, güzellik merkezlerinde cilt bakımları yaptırarak tüm kirlerinden arınmalıdır. Balayı için şehir seçilmeli, mekan tercihi yapılmalıdır.

Her türlü hazırlıklar bittiyse ve düğüne sadece bir iki gün kaldıysa yapılacak tek şey dinlenmektir. Herkesin başına gelebileceği sıkıntılar olabilir ama böyle zamanda stresten uzak durmaya çalışarak, istemediğimiz olaylarla karşılaşsak bile üzerinde çok durmadan gülümsemeyi bilmeliyiz.

Leave a Comment