GPSli Anten ile Canlı Yayın Sistemleri İçin İdeal Çözümler Pelinsan'da 1

Her sektörü derinden etkileyen internet medyayı da oldukça fazla etkiliyor. Canlı yayın sistemlerinin hayata girmesinde etkisi yadsınamayan internet aynı zamanda canlı yayın sistemlerindeki eksikliklerin belirmesinde ve de bunların giderilmesinde de büyük bir rol oynuyor. Günümüzde canlı yayın denince akla ilk olarak sosyal medya üzerinden yapılan yayınlar gelse de ticari anlamda canlı yayın yapabilmek için kaliteli ve hızlı bir teknolojiye sahip olmak gerekir.

GPS li antende taşınabilir bir alıcı ve verici olarak düşünülebilir. Araçlar için ideal olan bu sistemlerde gezerken hızlı bir şekilde en yakın uydu ile eşleşme ve bağlantı kurabilmesi gerekir. Normalde akıllı cihazlarda dahi internete erişim için belli bir süre beklemek gerekiyor. Ancak bu tip araçlarda süre çok önemli olduğu için bekleme yapılmadan hızlı bir şekilde tanımlanan uydu konumu ile erişim sağlanmalı ve eşleşilmelidir.

Gezgin Olmak Canlı Yayın Yapmayı Engellemesin Diyorsanız

3G bağlantıları yerine sistemlerde tercih edilen Ku-Band denilen sistem teknik anlamda düşük randımana sahip olup genellikle televizyon sistemlerinde kullanılırlar. Ancak yüksek frekans aralıklarına erişim sağlayabilen ve hızlı bir data iletimi olanağı sunan Ka-Band ile otomatik anten sistemi bir araya gelerek hızlı bir erişim ve düşük enerji tüketimi gibi birçok avantajı aynı anda yakalamak mümkün oluyor.

Geçmiş dönemlerde GPSli antenile yapılan Ka-Band yayınlarının Türkiye’nin uydusu olan Türksat’ta kullanılmaması sebebiyle gereksiz görülen bu üstün teknoloji Türksat tarafından gerçekleştirilen gelişmeler sayesinde Türkiye’de de kendi kalitesini ortaya koymaya başladı. Ka-Band aralığının da kullanılmaya başlanması ile beraber yeni teknolojik ürünlere erişim de artık gereksiz etiketi taşımıyor.

Yüksek Hız ve Ergonomik Kullanım Bir Arada

Pelinsan Elektronik markasının kendi üretimi olan antenler, benzerleri ile aynı işleyiş sistemine sahip olsa dahi gezer halde yayın yaparken her alan dışına çıkınca uyduyu bulmanın zorluğunu geride bırakan GPS’li özel anten modeli ile manuel ya da otomatik olarak bağlantı yapabilmek de mümkündür. Daha detaylı bilgi için http://pelinsan.com/gpsli-otomatik-ka-band-anten/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Leave a Comment