Growtech Eurasia 'Tarım İnovasyon Ödülleri'ne Başvurular Başladı 1

Tarım sektörüne alternatif pazarlar sunması ile önemli bir ayrıcalığa sahip olan Growtech Eurasia 16. Uluslararası Sera, Tarım Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı, işbirliklerinin yanı sıra düzenlediği yarışma ve bu yıl ilk defa oluşturulan ‘İnovasyon Alanı’ ile sektöre artı değer katan yenilikçi projeleri desteklemeye devam ediyor.
700’den fazla ulusal ve uluslararası katılımcı ile 80 bin ziyaretçi hedefiyle gerçekleşecek olan fuar kapsamında düzenlenen Growtech Eurasia Tarım İnovasyon Ödülleri’nin konsepti yenilendi. Tarım sektöründe faaliyet gösteren ticari, kamu ve sivil toplum kurumlarına; tarımsal üretimin katma değer kazanmasına ve sektörel farkındalık yaratan çalışmalarına yönelik olarak düzenlenen yarışmada dereceye giren ürün ve hizmetler, 40 bin metrekareden 50 bin metrekareye çıkarılan fuarda bu yıl ilk kez oluşturulacak İnovasyon Alanı’nda sergilenecek.
“Growtech Eurasia 2016 İnovasyon Tarım Ödülleri” yeni ürün, proje ve/veya hizmet üretilmesi ve ticarileştirilmesi için ekonomik ihtiyaçlara cevap verebilen, mevcut pazarlara başarıyla sunulabilecek ya da yeni pazarlar yaratabilecek, tarımsal üretime katma değer katabilecek, farkındalık yaratabilecek 5 ana başlıkta değerlendirilecek ve ödüllendirilecek.
Ödül başvurusunda bulunan ürün ve hizmetler, Prof. Dr. Dursun BÜYÜKTAŞ, Doç.Dr. Murad ÇANAKÇI, Sebahattin EMÜL, TÜRKTOB ve UBM Temsilcilerinden oluşan Seçici Kurul tarafından ön değerlendirmeye alınacak ve daha sonra halk oylamasına sunulacak.
Ödüle aday olan tarım sektörü firmalarının Son katılım tarihi 20 Kasım 2016’dır. Growtech Eurasia ‘Tarım İnovasyon Ödülleri’ne ‘Sera ve Sulama Teknolojileri’, ‘Tohum-Fide’, ‘Bitki Besleme ve Koruma’, ‘Tarımsal Makine ve Teknolojileri’ ile ‘Tarımsal Bilişim’” kategorilerinde başvuru yapılabilecek. Yarışma, tarım sektöründe faaliyet gösteren ulusal ve uluslararası tüm özel sektör firmalarının ve kuruluşlarının başvurularına açık kalacak.
www.growtechtarimodulleri.com web sitesinden ve Growtech Eurasia’nın sosyal medya hesapları üzerinden halk oylamasına açılan ve oylamaya katılan Growtech Eurasia sosyal medya takipçileri 01 Aralık saat 16:00 a kadar oylama yapabilecek. Antalya’da 5 yıldızlı otelde çift kişilik tatilden, TV, Laptop, tablet ve telefona kadar birbirinden değerli bir çok ödülü kazanma şansına sahip olacak. Yarışmanın Ödül Töreni ise 2 Aralık’ta Growtech Eurasia 16. Uluslararası Sera, Tarım Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı İnovasyon Alanı’nda gerçekleşecek.

Leave a Comment