“Hayal edin gerçekleştirelim” heyecanı yeniden başladı 1

Üniversite öğrencilerinin sosyal sorumluluk konularında farkındalıklarını ve toplumsal sorunlara karşı duyarlılıklarını artırmak amacıyla Kredi Kayıt Bürosu tarafından başlatılan sosyal sorumluluk yarışmasının bu yıl üçüncüsü düzenleniyor. Üniversite öğrencilerinin katılabileceği “Hayal Edin Gerçekleştirelim” sosyal sorumluluk proje yarışmasında, Çevre, Eğitim, Sağlık ve Spor, Kültür Sanat, Toplumsal ve yarışmaya bu yıl eklenen Findeks Finansal Okuryazarlık olmak üzere toplam 6 farklı kategoride projeler yarışıyor.
Kredi Kayıt Bürosu’nun hayata geçirdiği ve bu kapsamda Türkiye’de ilk olma özelliğini koruyan “Hayal Edin Gerçekleştirelim” sosyal sorumluluk proje fikir yarışmasında üçüncü dönem başladı. Türkiye çapındaki tüm üniversitelerin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrenimi gören öğrencilerinin ve yurt dışında üniversite öğrenimi gören tüm öğrencilerin Çevre, Eğitim, Sağlık, Spor, Kültür Sanat, Toplumsal ve Findeks Finansal Okuryazarlık kategorilerinde yarışacakları projelerle, gençlerin sosyal sorumluluk konusunda bilinçlenmeleri, toplumsal ihtiyaçları fark etmeleri ve harekete geçmeleri amaçlanıyor.
Büyük ödül 10 bin TL
Üniversite öğrencilerinin bireysel ya da grup olarak katılabileceği sosyal sorumluluk yarışmasında, en yüksek puanı alarak büyük ödülün sahibi olan projeye 10.000 TL, her kategorinin birincilerine 5.000 TL, ikincilerine 3.000 TL, üçüncülerine ise 1.000 TL ödülü verilecek. Seçkin jüri üyeleri tarafından projelerin değerlendirileceği bulunduğu yarışmada tüm kategorilerde ilk beşe kalan projeler sosyal medya oylamasına sunulacak. Oylama sonucunda Sosyal Medya Birincisi olan projeye 5.000 TL para ödülü verilecek. 1 Aralık 2015 tarihinde başlayan yarışmaya öğrenciler www.hayaledingerceklestirelim.com adresinden 4 Mart 2016 tarihine kadar başvurularını iletebilirler.