Hayal Edin Gerçekleştirelim yarışmasına büyük ilgi 1

Kredi Kayıt Bürosu tarafından geçtiğimiz yıl başlatılan Hayal Edin Gerçekleştirelim sosyal sorumluluk proje yarışmasının ikinci dönemi öğrencilerin yoğun ilgisi ile devam ediyor. Üniversitelerin ön lisans, lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin katılımına açık olan ve Türkiye’nin çeşitli illerinden çok sayıda başvuru alan yarışmanın son katılım tarihi 6 Mart 2015.

Kredi Kayıt Bürosu’nun üniversite öğrencilerinin sosyal sorumluluk konularında farkındalıklarını ve duyarlılıklarını arttırmak amacıyla başlattığı “Hayal Edin Gerçekleştirelim” yarışmasında, Türkiye genelindeki tüm üniversite öğrencileri Çevre, Eğitim, Sağlık, Spor, Kültür Sanat ve Toplumsal konularda hazırladığı sosyal sorumluluk projeleri ile yarışıyor. Türkiye’nin birçok ilinde bulunan farklı üniversitelerden katılım olurken, katılımın yoğun olduğu iller arasında; Kayseri, Konya, İstanbul, İzmir ve Ankara bulunuyor.
Gençlerin sosyal sorumluluk konusunda bilinçlenmelerini, toplumsal ihtiyaçları fark etmelerini ve harekete geçmelerini sağlamak amacıyla Kredi Kayıt Bürosu tarafından başlatılan“Hayal Edin Gerçekleştirelim” sosyal sorumluluk yarışması sonucunda seçilen projelerin bir proje havuzu oluşturularak “KKB Sosyal Sorumluluk Projeleri” kitabında yer alması hedefleniyor.
Projeler; aralarında, Sivil Toplum Gönüllüsü İbrahim Betil, Hürriyet Gazetesi Köşe Yazarı Vahap Munyar, Türkiye Halkla İlişkiler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Fügen Toksü, İş Kadını ve Sosyal Girişimci Özlem Denizmen, CNN Türk Ekonomi Direktörü Emin Çapa ve KKB Genel Müdürü Kasım Akdeniz’in yer aldığı jüri üyeleri tarafından değerlendirilecek.
Türkiye’deki üniversite öğrencilerinin bireysel olarak ya da gruplar halinde katılabileceği sosyal sorumluluk proje yarışmasında, kazanan öğrencilere çeşitli ödüllerin yanı sıra Kredi Kayıt Bürosu’nda staj imkanı sunulacak. Yarışmada kategori birincilerine 5.000 TL, ikincilere 3.000 TL ve üçüncülere 1.000 TL para ödülü verilirken büyük ödül ise “Yurtdışında Yaz Dönemi Eğitim Programı” olacak.
 

Leave a Comment