"Hayal Edin Gerçekleştirelim" Yarışmasında Ödüller Dağıtıldı 5

Kredi Kayıt Bürosu’nun, üniversite öğrencilerine yönelik başlattığı sosyal sorumluluk yarışması “Hayal Edin Gerçekleştirelim” Final’inde“Büyük Ödül”ü “Toplumsal” kategorisindeki ‘Senin Tasarımın Senin Hayatın’ projesiyle Akdeniz Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Furkan Kutay Kurumaz kazandı.
Bu yılki Sosyal Medya Ödülü, Sağlık & Spor kategorisinde yarışan Akdeniz Üniversitesi öğrencilerinden Ekremcan Arslan, Satı Kaya ve Şura Ödevoğlu’na ait Huysuz Çirkin grubunun ‘En Güzel %1’ projesine gitti.
Aralarında İbrahim Betil, Fügen Toksü, Yasemin Salih, Fatoş Karahasan, Cem Seymen, Özlem Denizmen, Can Yılmaz ve Kredi Kayıt Bürosu Genel Müdürü Kasım Akdeniz’in bulunduğu seçkin jüri üyelerinin değerlendirmeleri ile kazananlar ödüllerine kavuştu.
Bu yıl 156 farklı üniversitede ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi gören 1.458 öğrencinin başvurduğu yarışmaya, Çevre, Eğitim, Findeks Finansal Okuryazarlık, Kültür-Sanat, Sağlık-Spor ve Toplumsal olmak üzere 6 kategoride, toplam 2.080 proje başvurusu alındı. Geçtiğimiz yıla kıyasla yarışmaya başvuran proje sayısında yüzde 126 oranında bir artış gerçekleşti. Büyük ödüle layık görülen proje, “Toplumsal” kategorisinden çıktı.
Üniversitelilerin yoğun ilgi gösterdiği yarışmanın, 27 Nisan 2017 tarihinde İş Sanat Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ödül töreninde, Hayal Edin Gerçekleştirelim web sitesi üzerinden sosyal medya oylaması ile seçilen projeye ‘Sosyal Medya Ödülü’, tüm kategoriler arasından en yüksek puanı alan projeye ‘Büyük Ödül’ ve her kategoride “Birincilik”, “İkincilik”, “Üçüncülük”, “Dördüncülük” ve “Beşincilik” ödülleri takdim edildi.
Kredi Kayıt Bürosu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen Ödül Töreni’nde Kredi Kayıt Bürosu Genel Müdürü Kasım Akdeniz; “Kredi Kayıt Bürosu olarak her yıl düzenlediğimiz Hayal Edin Gerçekleştirelim yarışmasında amacımız üniversitedeki gençlerimizin toplumsal duyarlılık konusundaki girişimci ve geniş vizyonlu bakış açılarını ortaya çıkarmak ve bu konudaki motivasyonlarını artırmalarını sağlamak. Memnuniyetle görüyoruz ki; genç neslimiz toplumsal duyarlılık konusunda çok önemli bakış açılarına sahip. Gelecekte karar verici konumuna geçecek gençlerimizin sosyal sorumluluk bilinçlerini geliştirmek ve yaratıcı enerjilerini bu alana yönlendirmek hedefiyle başladığımız yarışmada, bu yıl katılım konusundaki yüksek artış bize doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Bu yıl yarışmamıza 1.458 öğrencinin bireysel ve grup olarak hazırladığı toplamda 2.080 proje başvurusu oldu. Geçen yıla göre yüzde 126 oranında artarak 2.080’e ulaşan proje sayısı bize bu yarışma ile ilgili başlangıçta koyduğumuz hedefleri her yeni dönemde katladığımızı bir kez daha gösteriyor. Bugüne kadar yarışmamıza inanarak bize destek veren değerli jüri üyelerimize, üniversitelerimize, emeği geçen herkese ve bu güzel projeleri yaratan değerli gençlerimize teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.
Büyük ödül Antalya’ya gitti!
Yarışmada, “Büyük Ödül”ü jüriden en yüksek puanı alarak, “Toplumsal” kategorisindeki ‘Senin Tasarımın Senin Hayatın’ projesiyle Akdeniz Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden
Furkan Kutay Kurumaz kazandı.
Bu yılki Sosyal Medya Ödülü, Sağlık & Spor kategorisinde yarışan Akdeniz Üniversitesi öğrencilerinden Ekremcan Arslan, Satı Kaya ve Şura Ödevoğlu’na ait Huysuz Çirkin grubunun ‘En Güzel %1’ projesine gitti. Proje sahipleri 5.000 TL’lik ödülü almaya hak kazandı. Jüri üyelerinden en yüksek oyu alan her kategoriden ilk beş projenin “Kategori Birinciliği”, “Kategori İkinciliği”, “Kategori Üçüncülüğü”, “Kategori Dördüncülüğü” ve “Kategori Beşinciliği” ödülü, kategori birincileri arasından en yüksek puanı alan projenin ‘Büyük Ödül’ü ve yarışmanın web sitesi üzerinden kullanıcıların sosyal medya hesaplarından oy vererek belirlediği Sosyal Medya birincisinin de ‘Sosyal Medya Ödülü’ ile taçlandığı Ödül Töreni’nde kazananlar ödüllerini büyük bir heyecanla aldı.
Her kategoride jüri üyelerinden en yüksek puanı alan kategori birincileri 5.000 TL’lik ödülün sahibi olurken, kategori ikincileri 3.000 TL , kategori üçüncüleri 2.000 TL, kategori dördüncüleri 1.000 TL ve kategori beşincileri 500 TL’lik para ödülünü kazandı.
Yarışmada 6 kategorinin birincileri ise şöyle sıralandı:
Çevre Kategori Birincisi
Eğitim Kategori Birincisi
Findeks Finansal Okuryazarlık Kategori Birincisi
Kültür-Sanat Kategori Birincisi
Sağlık & Spor Kategori Birincisi
Toplumsal Kategori Birincisi
Proje Adı: Bi Saksı Sağlık, Bi Saksı Doğallık
Öğrenci Adı: Ayşegül Şafak – Damla Özata
Üniversite: Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu
Proje Adı: Sanal Da Olsa Gerçeklik Kat
Öğrenci Adı: Batuhan Onan – Yunus Emre Demir – Soner Eroğlu
Üniversite: Akdeniz Üniversitesi
Proje Adı: Tasarruf Et, Geleceğini İnşa Et
Öğrenci Adı: Merve Ayhan – Zülal Korkut
Üniversite: Karadeniz Teknik Üniversitesi
Proje Adı: Çantamın Gözü
Öğrenci Adı: Beyzanur Bulut – Melike Görgülü
Üniversite: Ankara Üniversitesi – Gazi Üniversitesi
Proje Adı: En Güzel %1
Öğrenci Adı: Ekremcan Arslan – Şura Ödevoğlu – Satı Kaya
Üniversite: Akdeniz Üniversitesi
Proje Adı: Senin Tasarımın Senin Hayatın
Öğrenci Adı: Furkan Kutay Kurumaz
Üniversite: Akdeniz Üniversitesi

Leave a Comment