Hayat Kurtaran Powerbankler 1

Hayatımızın merkezinde yer alan elektronik cihazlar ile her işimizi yapıyoruz. Durum böyle olunca da şarjları bütün gün yetmiyor. Eskisi gibi priz ve şarj aletleri gezmek geride kaldı. Kablosuz şarj aletleri olan powerbankler kurtarıcımız haline geldi.

Powerbank telefon, tablet ve dizüstü bilgisayarların kablo ve özellikle priz gerektirmeden şarj edilerek kullanılmasını sağlar. Böylece işimiz yarıda kalmaz. Daha önce bir yere giderken kullanacağımız elektronik cihazımızın kablosunu yanımızda taşır ve priz yanına oturmaya çalışırdık. Ancak powerbankler çıktığından beri buna gerek kalmıyor. Çünkü tabletimiz ya da telefonumuz ona takılıyken bir yandan da işimizi görebiliyoruz. Powerbank cihazımızı hazır hale getirmek için önce bir prize takarak şarj etmeliyiz. Genellikle USB ile çalışan enerjiyi kullanan powerbankler birlikte verilen adaptörle şarj edilir. USB Powerbankler USB girişi olan her cihazı şarj edebilir. Dijitalleşen dünyanın gelişmesi ile ortaya çıkan bu cihazlar, elektronik ürünlerin kullanım süresini artırırken insan yaşamını da büyük bir oranda kolaylaştırıyor. Tablet ve telefonlarımızın şarjının bitme sorununu ortadan kaldıran bu cihazlar, lityum pillere sahiptir. Bir güç bankasının ne kadar şarj edilebileceği onun kapasitesine bağlıdır. Sınırlı kapasiteye sahip bir powerbank hızlı bir şekilde şarj edilebileceği gibi daha geniş kapasiteli bir güç bankası daha uzun süre boyunca şarj edilir. Bu tür bir cihazın şarjının olup olmadığı LED ışığı sayesinde anlaşılır. Bir powerbank almadan önce bazı teknik özelliklerini bilmemiz gerekiyor. MAH kavramı bunlardan biridir. MAH, bir powerbank’in ne kadar güçlü olduğunu gösterir. Güç arttıkça powerbank daha hızlı şarj eder. Bir güç bankası şarj ettiği cihazın özelliklerine göre hareket eder. Bu yüzden şarj edilen elektronik cihazımızın pilinin güçlü olması gerekiyor.

Bir powerbank alırken dikkat etmemiz gereken en önemli özellik, onun cihazımızı ne kadar şarj edeceğidir. Aynı zamanda şarj edilecek cihazın pil ömrü uzun ise powerbank’ten daha verimli sonuçlar alabiliriz ama değilse o zaman beklediğimiz ile karşılaşamayabiliriz. Bir powerbank almadan önce sağlam bir şekilde araştırma yapmalıyız. Tüm teknik özellikleri incelendikten sonra ancak marka ve fiyat araştırması yapılabilir. MediaMarkt internet sayfasında farklı özelliklerde ve markalarda powerbank fiyatları rahat bir şekilde incelenebilir. Günümüzde en çok ihtiyaç duyulan elektronik cihazlardan biri powerbankler tablet, dizüstü bilgisayar ya da telefonlarını sıklıkla kullananlar için çok önemlidir. Bu yüzden kendi elektronik cihazlarına uygun powerbank almaları daha faydalı olur.

Leave a Comment