İzmir’in yeni kültür-sanat merkezi Mahall Bomonti Sanat, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde özel bir serginin açılışına sahne oldu. Sanatçılar Ayfer Kalsın, Benan Bulut, Pembe Hilal Tüzüner, Şebnem Keçeli, Tina Varon, Yakut Ayverdi, Yasemin Aslan Bakiri ve Yıldız Yılmaz’ın toplam 32 eserinden oluşan “Heykelin izinde 8 Kadın” sergisi düzenlenen özel bir kokteylle İzmirli sanatseverlerle buluştu.

Türkerler Holding Genel Koordinatörü Prof. Dr. Attila Sezgin’in ev sahipliği yaptığı kokteylde tüm sanatçı ve sanatsever kadınlar çiçeklerle karşılandı. Eserlerinin, Lebriz Art Solutions organizasyonu ile Mahall Bomonti Sanat’ın özel atmosferinde sergilenmesinden son derece mutlu olan sanatçılar heyecanlarını dile getirdi.

Kadınlar Günü’nde ilk defa böyle bir etkinliğe katıldığını belirten Tina Varon, “8 Kadın deyince bayağı heyecanlandım” dedi. Serginin İzmir’de açılmasına çok sevindiğini vurgulayan Ayfer Kalsın, “8 kadın arasına benim de seçilmem hoşuma gitti” diye konuştu. Sergiye 6 eseriyle katılan Yakut Ayverdi, “Lebriz’in Kadınlar Günü dolayısıyla böyle bir teklifte bulunması beni çok sevindirdi” diyerek mutluluğunu dile getirdi. Pembe Hilal Tüzüner, eserlerinin 8 Mart’a özel bir anlamı olduğunun altını çizerek, “Kadınlar ve özgürlükler olarak kuşları çalıştım” dedi. Yasemin Aslan Bakiri, Kadınlar Günü’nde sanatla anılmaktan, bir sanatçı olarak haz duyduğunu vurguladı. Yıldız Yılmaz ise Kadınlar Günü’nde böyle bir hareketin içinde olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Sergiye imza atan sanatçılar gecenin sonunda hep bir ağızdan, “Seni seviyorum İzmir” diyerek başarılarını kutladı.

8 kadın sanatçının eserlerinden oluşan “Heykelin İzinde 8 Kadın” sergisi 5 Nisan’a kadar, Mahall Bomonti İzmir Tanıtım Ofisi’ndeki Mahall Bomonti Sanat’ta açık kalacak.