“İç ve dış göçler” Bayraklı’da karikatürize edilecek 1

Bayraklı Belediyesi ulusal karikatür yarışmasının bu yıl üçüncüsü düzenlenecek. Konusu “İç ve dış göçler-mülteciler” olarak belirlenen yarışmaya isteyen herkes 31 Ekim tarihine kadar müracaat edebilecek.
Bayraklı Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl düzenlenen karikatür yarışmasına 156 çizer 245 karikatür ile katılmış ve birbirinden değerli eserler ortaya çıkmıştı. Bu yıl 3’üncü kez düzenlenecek yarışmaya yine ilginin yoğun olması bekleniyor. Bu yılki konu ise, “İç ve dış göçler-mülteciler” olarak belirlendi. Yarışmaya profesyonel ve amatör herkes katılabilecek. Yarışmacılar en fazla 3 karikatür ile yarışmada yer alacak. Yarışmacıların göndereceği karikatürler daha önce hiçbir ulusal veya uluslararası yarışmalarda ödül almamış olması şartı (sergilenmiş veya yayınlanmış olabilir) aranacak. Son başvuru tarihinin 31 Ekim olduğu yarışma sonucunda Bayraklı Belediyesi, finale kalan karikatürleri sergileyecek.
BAŞARILAR DİLEDİ
Bayraklı Belediye Başkan Hasan Karabağ, “Her yıl birbirinden değerli karikatürleri görme fırsatı yakaladıklarını belirterek, katılımcılara başarılar diledi. Karabağ, “İzmir’in göç alan bölgelerin başında Bayraklı geliyor. Bu yıl da arkadaşlarımız karikatür yarışmamızın konusunu iç ve dış göçler-mülteciler olarak belirledi. Komşu ülkelerde yaşanan iç savaştan kaçan mülteciler ülkemizin sürekli gündemini oluşturuyor. Biz de bu konuyu karikatürlerle işlemek istedik” dedi.
DERECEYE GİRENLERE ÖDÜL VERİLECEK
Yarışma kapsamında dereceye girenler ödüllendirilecek. Birinciye 3 bin lira, ikinciye 2 bin lira, üçüncüye ise bin lira para ödülü verilecek. Ayrıca 3 kişiye mansiyon (500 lira) ve 3 kişiye ise 18 yaş altı teşvik ödülü (250 lira) verilecek. Şartname ve başvuru dilekçesi örneklerine www.bayrakli.bel.tr adresinden ulaşılabilecek. Eserler şahsen veya posta yoluyla Bayraklı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne teslim edilecek. Karikatüristler yarışmayla ilgili bilgileri (232) 345 90 91-92 numaralı telefonlardan alabilecek.

Leave a Comment