İngilizce Öğrenirken Fiillerin İkinci Halini Bilmek 1

Dil eğitimi konusunda farklı alanlarda kurslar alan, eğitimler gören bireylerin bir cümleyi toparlayarak konuşamaması, iki cümle bile yazamaması kaliteli olmayan ve yanlış uygulanan bir eğitimi göstermektedir. İngilizce öğrenilmemesinin temelinde yer alan pek çok yanlış bulunuyor. Bunların en önemlisi sistem olarak başlangıcın yanlış bir adım ile başlaması olacaktır. Eğitim alanında fiillerin ikinci hali gibi gramer kurallarının kaliteli bir şekilde öğrenilmesi çok önemlidir. Ancak eğitimlerde her bireyin belirli bir sıralama takip etmesi gereklidir. Bireylerin İngilizce çalışmalarında neyi nasıl öğreneceğini bilmesi hem zaman kazanmasına, hem de çok daha kaliteli bir şekilde eğitimler almasına yardımcı olacaktır. Okuma, yazma, dinleme ve konuşma alanlarındaki çalışma sistemlerinin tek tek bilinmesi gereklidir. Öncelikle dil eğitiminde süreklilik çok önemlidir. Biraz çalışıp biraz ara vermek, başladığınız noktaya geri dönmenize neden olur. Bu nedenle süreklilik çok önemlidir. Sıralama da ise ilk olarak gramer eğitimi geliyor. Çünkü bu alanda nasıl cümle kuracağınızı çok iyi bir şekilde bilmeniz gereklidir. Sonrasında ise bol bol dinlemeler yapabilir ve okumalarla hem kelime dağarcığınızı, hem de anlama becerinizi geliştirmek çalışmalarınızı pekiştirecektir. Son aşamada ise yazmak ve konuşmak yer alıyor. Artık öğrendiklerinizi bu kategorilerde bol bol uygulayabilirsiniz. Yazma çalışmaları yapmak konuşma alanında pratiklerinizi destekleyecek bir çalışma olacaktır.

Yazdıklarınıza geri bildirim almak daha kolay olacaktır. Bu nedenle kaliteli bir pratik çalışması bu şekilde yapmış olabilirsiniz. Bu dört beceri arasında derin bir ilişki bulunuyor. Dil eğitiminizin daha sağlıklı ve bilinçli olmasını sağlayacaktır. Özellikle dinleme ve okuma algı ve anlama becerilerinizi daha aktif bir şekilde kullanmanızı sağlayacaktır. Bu beceriler ile analizler yapabilirsiniz. Yazma ve konuşma alanında ise üretim becerisi kazanabilirsiniz. Anlama becerilerinin üretim becerilerinden önce gelişmesi çok önemlidir. Dil biliminde performans ve yetkinlik iki ayrı kısımdır. Bu durumlarda genel olarak dil performansları yetkinliğin altında kalabiliyor. Pek çok insanın İngilizce konuşamamasındaki ana etken anlama becerisinin yeterince gelişmemesidir. Eğer yazma alanında kendinizi geliştirmek istiyor iseniz bol bol okumalar yapmanız önemlidir. Konuşmanızın gelişmesi için ise bol bol dinleme çalışmalarının yapılması gereklidir. Bu çalışmaları eş zamanlı olarak yapmak ise konuşma ve yazma becerilerine eşit katkılar sağlayacaktır. Bu alanda yeni başlayanlar gramer çalışmaları yaparken ingilizce aylar gibi kalıp kullanımları öğrenmeleri gereklidir. Aylar kelime grupları cümle içerisinde zaman bildiren kelimeler olacaktır. İlk başlangıç aşamasında sadece gramer çalışmak bireyleri sıkabilir. Bu nedenle çalışmalarınızı okumalarla birleştirmek avantaj sağlayabilir. Basit cümleleri kurabilecek bir seviyeye geldiğinizde bu dört becerinin entegre olarak çalışılması gereklidir. İngilizce gramer çalışırken pek çok öğrencinin hayatını bu alanda harcadığını görebilirsiniz. Ancak doğru ve etkili bir gramer çalışması ile kısa sürede kalıcı bir çalışma ortaya çıkabilir.

Pek çok öğrendiği metot bilmediği için çok fazla zaman harcadığı halde kendini bu alanda geliştiremiyor. Bu dört temel beceriye geçmeden önce mutlaka kelime dağarcığınızın gelişmesi önemlidir. Bunun için okuma alanında kendinizi geliştirebilir ve kendiniz için kalıcı bir kelime öğrenme yolu bulabilirsiniz. Bu alanda kullanabileceğiniz uygulamalardan biri olan engly, ücretsiz olarak istediğiniz her alandan eğlenerek keyifli bir şekilde İngilizce kullanmayı sağlayacaktır. Bu uygulama ile İngilizceyi kolay bir şekilde öğrenebilir, bilmediğiniz kelimelerin anlamlarını, telaffuzları ile birlikte öğrenebilirsiniz. Okulda, işte, yolda, istediğiniz her alanda kelime çalışabilirsiniz. Hiç sıkılmadan her gün binlerce yeni kelime öğrenebilirsiniz. Uygulama da kullanılan sistemde videolar bulunuyor. Seviyenize ve ilgi alanınıza göre belirlediğiniz videoları görebiliyorsunuz. Videoları izlerken alt kısımda cümleler geçiyor. İngilizce olan bu cümlelerde geçen anlamını bilmediğiniz kelimeleri bulmak için üzerine tıklayabilir ve kelimenin hangi anlamlarda kullanıldığını görebilirsiniz. Hem dinleyerek, hem okuyarak kullanabileceğiniz bu uygulama oldukça pratik bir şekilde kendinizi geliştirmenize imkan verecektir. İngilizce eğitimlerinizde aklınıza takılan kısımlarla ilgili olarak ise Engly Blog adresi içerisinde bilgiler alabilirsiniz. Bu alanda İngilizce öğrenirken karşılaştığınız zorluklardan İngilizce fiillerin ikinci hallerinde kullanımlarına kadar pek çok alanda makaleler okuyabilirsiniz. Uygulama ile pratik bir şekilde kelime dağarcığınızı geliştirirken, blog içerisinde de merak ettiğiniz konu başlıklarında keyifli makaleler yer alacaktır. Blog içerisinde İngilizce gramer konuları ile ilgili makaleler de bulabilirisiniz.

Leave a Comment