İzmir, 21 ilden 150 liseye ev sahipliği yapacak 1

İzmir, 21 ilden 150 liseye ev sahipliği yapacak

Vodafone Freezone 19. Liselerarası Müzik Yarışması’nın Eleme Etabı İzmir Elemeleriyle Sona Eriyor
Türkiye’nin en uzun süreli gençlik organizasyonu olan “Vodafone Freezone 19. Liselerarası Müzik Yarışması”nın eleme etabı, İzmir elemeleriyle sona eriyor. İstanbul ve Ankara’dan sonra, 8-9 Nisan tarihlerinde İzmir Arena’da yapılacak elemelerde 21 ilden toplam 150 okul yarışacak.
Türkiye’nin dört bir yanından yüzlerce liseliye ev sahipliği yapacak olan İzmir, kapılarını herkese açıyor. Elemelerde İzmir’in yanı sıra; Adana, Antalya, Afyon, Ankara, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Denizli, Edirne, Eskişehir, Kütahya, Manisa, Giresun, Isparta, Konya, Muğla, Gaziantep ve Ordu’dan gelen liseler sahne alacak.
Ev Sahibi İzmir Elemelere 67 Okulla Katılacak
İzmir elemeleri için okullarında kurdukları orkestralarla çalışan İzmirli 67 lisenin hedefi, yarışmada şehirlerini en iyi şekilde temsil etmek ve bu senenin büyük ödüllerini kazanmak. İşte İzmir’i temsil edecek liseler:
Özel Çapa Eğitim Kurumları, Övgü Terzibaşıoğlu Anadolu Lisesi, Konak Anadolu Lisesi, İzmir Atatürk Lisesi, Mev Koleji, Aliağa Anadolu Lisesi, Seydiköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel İzmir Amerikan Koleji, Özel Çakabey Anadolu Lisesi, Emlak Bank Süleyman Demirel Anadolu Lisesi, Büyük Çiğli Anadolu Lisesi, Teğmen Ali Rıza Akıncı Anadolu Lisesi, Cihat Kora Anadolu Lisesi, Çınarlı Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, Güzelbahçe Bahçeşehir Fen Lisesi, İzmir Anadolu Lisesi, Büyük Çiğli Özel Türk Anadolu ve Fen Lisesi, Toki Karşıyaka Belediyesi Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi,İzmir Urla Cengiz Aytmatov Sosyal Bilimler Lisesi, İzmir Özel Türk Koleji, Karabağlar Nevvar Salih İşgören Anadolu Lisesi, Karşıyaka Necip Demir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Mustafa Kemal Anadolu Lisesi, Namık Kemal Lisesi, Nevvar Salih İşgören Denizcilik Anadolu Lisesi, Özel Ege Aktif Temel Lisesi, Özel Bornova Uğur Anadolu Lisesi, Özel Takev Anadolu Ve Fen Lisesi, Özel Mersinli Batı Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi&Özel Batı Anadolu Mesleki Ve Teknik Lisesi, Urla Hakan çeken Anadolu Lisesi, İzmir Yeni Sistemli Koleji, Cem Bakioğlu Anadolu Lisesi, Karşıyaka Atakent Anadolu Lisesi, Alp Oğuz Anadolu Lisesi, İnönü Anadolu Lisesi, 60.Yıl Andolu Lisesi, Özel Gaziemir Kocatürk Anadolu Lisesi, Buca Anadolu Lisesi, Özel Rota Anadolu & Fen Lisesi, Özel Bahçeşehir 2 Doğa Okulları, Güzelbahçe Cengiz Topel Anadolu Lisesi, Seferihisar Necat Hepkon Anadolu Lisesi&Seferihisar Özel Çözüm Temel Lisesi, Şemikler Anadolu Lisesi, Karşıyaka Lisesi, Gaziemir Kent Koleji Anadolu Lisesi, Güzelbahçe Kent Koleji Anadolu Lisesi, Balçova Anadolu Lisesi & Özel Hatay Koleji, Şehit Erkan Özcan Anadolu Lisesi, Urla Anadolu Lisesi, Vali Erol Çakır Anadolu Lisesi, Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi, Şirinyer Anadolu Lisesi, Çiğli Fen Lisesi, Eşref Paşa Anadolu Lisesi, Bornova Anadolu Lisesi, Özel Çiğli Özbek Anadolu Lisesi, Betontaş Anadolu Lisesi,İzmir Özel Işıkkent Anadolu Lisesi, Buca İnci Özer Tırnaklı Fen Lisesi, Özel İzmir Akder Anadolu Lisesi, Buca Mehmet Akif Ersoy Sosyal Bilimler Lisesi, Belgin Atila Çallıoğlu Fen Lisesi, Melahat Akoy Sosyal Bilimler Lisesi, Maltepe Askeri Lisesi, Bergama Akif Ersezgin Anadolu Lisesi, Kipa 10. Yıl Anadolu Lisesi, Oluşum Anadolu Lisesi.
Büyük Final 29 Nisan’da İstanbul’da
Liselilerin, profesyonel müzik hayatına adım atma hayallerini gerçeğe dönüştüren Serhat Hacıpaşalıoğlu liderliğindeki End Productions’un liselileri bir kez daha sahneye davet ettiği yarışmanın elemeleri İzmir’de son bulacak.
Finale kalan liselerin, profesyonel bir jüri tarafından belirleneceği yarışmanın dev finali ise 29 Nisan’da İstanbul Volkswagen Arena’da yapılacak. Finalist okulları 29 Nisan’da birçok sürpriz bekliyor.
Hayalleri Süsleyen Ödüller
Türkiye’den tüm liselerin katılımına açık olan yarışmada elemeyi geçip finale katılmaya hak kazanan liseli müzisyenleri, 29 Nisan’da İstanbul’da yapılacak büyük finalde birbirinden güzel hediyeler bekliyor.
İcra dalında birinci olan okula müzik stüdyosu ve para ödüllerinin yanı sıra; üstün başarı gösteren iki öğrenci de İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden karşılıksız eğitim bursu kazanacak.
Yarışmanın “İcra” dalında ilk üçe giren gruplar için:
1.lik ödülü: 10.000 TL
2.lik ödülü: 7.500 TL
3.lük ödülü: 5.000 TL
Orkestra / Sahne Performansı dallarında ilk üçe giren gruplar için:
1.lik ödülü: 6.000 TL
2.lik ödülü: 4.000 TL
3.lük ödülü: 2.000 TL
Kız Solist / Erkek Solist / Enstrüman / Beste dallarında ilk üçe giren yarışmacılar için:
1.lik ödülü: 3.000 TL
2.lik ödülü: 2.000 TL
3.lük ödülü: 1.000 TL
Geçen yıl, tüm Türkiye’den 400 lisenin yarışmaya katıldığı ve 2400 öğrencinin, genç sanatçılar olarak sahne aldığı yarışmada, “Gaziantep Kolej Vakfı Özel Lisesi” birinciliği göğüslemişti. Bu sene de yarışmacıların yanı sıra ünlü isimlerin de gerek sahne alarak, gerekse jüri olarak destek vereceği yarışmada, hangi ilden hangi lisenin birinci olacağının heyecanı, tüm liselerde yaşanmaya başladı.
Yarışma için ayrıntılı bilgiye www.vodafonefreezone.com adresinden ulaşılabilir…