İzmir Ticaret Borsası'nın ödüllü Yarışması sonuçlandı 1

125 yıldır Türkiye’nin siyasi ve ekonomik hayatına tanıklık eden nadir kurumlardan İzmir Ticaret Borsası’nın 15 Haziran-30 Eylül 2017 tarihleri arasında düzenlediği #itbyarisma17 Instagram Yarışması sonuçlandı. Jüri’nin yaptığı değerlendirme sonucunda, üzüm fotoğraf kategorisinde Hakkı Çılgın (@hakkicilgin), üzüm video kategorisinde Ramazan Emiroğlu (@remiroglu), incir fotoğraf kategorisinde İsmet Danyeli (@ismetdanyeli) birinciliğe hak kazandı. İncir video kategorisinde ise mansiyon ödülü Anıl Can (@anilcanuguz)’ın oldu.
İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, yarışmaya Ege’nin ihracat yıldızları üzüm ve incirde üretim, hasat, kurutma ve işleme süreçlerine ilişkin fotoğraf ve videolarla katılım sağlandığını belirterek, “Önümüzdeki yıllarda değişik ürünlerle yarışmaya devam etmeyi planlıyoruz” dedi.
Borsa’nın günümüzde önemli bir varoluş mecrası olan sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanmaya özen gösterdiğini vurgulayan Kestelli, “Yarışma ile ilgili Facebook ve Instagram kanallarında yapılan reklam çalışmamız, 853.077 kez yayınlandı. Yarışma duyurusu, sosyal medya yoluyla 333.837 kişiye erişti. 835 kişi tıklayarak www.itb.org.tr adresli web sitesinde yer alan yarışma sayfamıza yönlendi. Yarışmaya 756 eser yüklendi. Şartnameye uygunluk gösteren 463 eser jüri değerlendirmesine sunuldu. Yarışmamıza gösterilen yoğun ilgi ve katılım bizleri çok mutlu etti.” diye konuştu.
Toplam 28 bin TL ödül, sahiplerini buldu
Üzüm Fotoğraf, Üzüm Video, İncir Fotoğraf, İncir Video kategorilerinde düzenlenen ve birincilik ödülünün 4.000 TL, ikincilik ödülünün 2.000 TL, üçüncülük ödülünün 1.000 TL olarak belirlendiği yarışmaya katılan eserler; İTB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ercan Korkmaz, İTB Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Tayfur Akın, İTB Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Zincircioğlu, 9 Eylül Üniversitesi GSF Fotoğrafçılık Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gökhan Birinci, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ahmet İmançer, Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özlem Aşman Alikılıç, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen, Foto Muhabirleri İzmir Şubesi Başkanı Kadir Kemaloğlu ve İFOD Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Dağtaş’tan oluşan jüri heyeti tarafından değerlendirildi. İncir video kategorisinde dereceye girecek eser değerlendirilemediğinden, bir adet mansiyon ödülü verilmesi kararlaştırıldı. Mansiyon ödülünün değeri İzmir Yönetim Kurulu tarafından daha sonra belirlenecek.
Jüri değerlendirmesi sonucunda, yarışma kategorilerinde derece alanlar şöyle oluştu:
Üzüm Fotoğraf Kategorisi : 1. Hakkı Çılgın [email protected] 2. İbrahim Aysundu – @ibrahimaysundu 3. Feyzullah Tunç- @feyzullahtuncc
Üzüm Video Kategorisi : 1. Ramazan Emiroğ[email protected] 2. Hakan [email protected] 3. Uğur [email protected]
İncir Fotoğraf Kategorisi : 1. İsmet Danyeli- @ismetdanyeli 2. Tayfun [email protected] 3. Nadire Gü[email protected]
İncir Video Kategorisi : Anıl [email protected] (Mansiyon)

Leave a Comment