İzmir’li şair Didem Madak şiirlerle anıldı 1

41 yaşında yakalandığı amansız hastalıktan kaybettiğimiz İzmir’li şair Didem Madak Kültür Kentleri Birliği’nce KadıköyDar Cephe Art Galeri’de düzenlenen bir etkinlikle anıldı. Galeri sahibi Mustafa Uçan bu sanat evini sanatseverlerin buluşma yeri halinegelmesi için çabaladıklarını dile getirirken “insansız sanat olmaz” dedi. KKB adına Hakkı Gümüştaş tek tek gelen şairdostlarını ve konuklarını tanıştırdı. Gümüştaş özellikle etkinlik için İzmir’den gelen ünü ülke sınırlarını aşmış kuaför Harun Cici ve Kültür Sanatta Birliktelik Koordinasyon Kurulu Başkanı gazeteci/yazar Prof.Dr.Erkan Sevinç’i bu etkinlikte görmekten çok mutlu olduğunu söyledi.

Şafak Orbay,Yudum Avşar, Gönül Dilek, Fahriye Yağcılar, Zekiye Dolgun, Hakan Yıldırım ,Deniz A.Tüzün’ün de aralarında bulunduğu katılımcılar hem kendi yapıtlarından, hem de Didem

Madak’tan şiirler okudular.

Didem Madak, 1970 yılında İzmir’de doğdu. İlk şiirleri Sombahar ve Ludingirra dergilerinde yayınlanan Madak, ilk kitabı GraponKağıtlarıyla İnkılap Kitabevi Şiir Ödülü’nü kazandı. Sonrasında Ah’lar Ağacı (2002) ve Pulbiber Mahallesi (2007) adlı iki kitabı daha yayımlandı.

“Çok şey öğrendim geçen üç yıl boyunca
Balkona yorgun çamaşırlar asmaya
Ki uçlarından çile damlardı.
Güneşte nane kurutmayı
Ben acılarımın başını
evcimen telaşlarla okşadım bayım.
Bir pardösüm bile oldu içinde kaybolduğum.
İnsan kaybolmayı ister mi?
Ben işte istedim bayım.
Uzaklara gittim
Uzaklar sana gelmez, sen uzaklara gidersin
Uzaklar seni ister, bak uzaklar da aşktan anlar bayım!
Didem Madak”

Leave a Comment