Kasko Yaptırmanın Avantajları 1

Uzun zamandır hayalini kurduğunuz arabayı sonunda aldınız. Keyfinize diyecek yok. Arabanıza en ufak bir çizik olmasına hatta üzerine toz konmasına bile tahammülünüz yok. Dikkatli kullanıyorsunuz, olur olmaz yerlere park etmiyorsunuz, kapalı garaja çekiyorsunuz. Olumsuz düşünmek istemeseniz de, arabanızla ilgili her kuşkuyu zihninizden hemen uzaklaştırmaya çalışsanız da, siz yine de her ihtimale karşı tedbiri elden bırakmayın. Arabanızı ne kadar korusanız da bazen elinizde olmayan sebeplerle bazı aksilikler oluşabilir. Hani bilindik bir atasözümüz vardır ya, “Sakınan göze çöp batar” diye… Siz siz olun arabanıza bir an önce kasko yaptırın.

Araç sigortaları kasko sigortası ve trafik sigortası olmak üzere ikiye ayrılır. Trafik sigortası zorunludur e karşıdaki araca ya da kişiye verdiğiniz hasarı karşılamak içindir. Kasko sigortası ise trafik sigortasının aksine karşı tarafın değil araç sahibinin kendi aracını teminat altına almasını sağlar. Kasko sigortasının başlıca 3. Teminatı vardır:

  • Çarpma-çarpılma
  • Yanma
  • Çalınma

Üçüncü kişilerin aracınıza kötü niyetle yaptıkları zararlar da kasko sigortası kapsamında yer alır. Motorlu bir taşıtın uğradığı bütün bu zararların karşılığında sigorta sahibine tazminat ödenmesini sağlayan kasko sigortasının yaptırılması çok gerekli ve önemlidir. Kaskosu olmayan bir araç sahibinin böyle olumsuz bir durum karşısında uğradığı zararı düşünebiliyor musunuz? Bu araç sahibi kaskosu olmadığı için yaşanan tatsız olayın yanı sıra büyük maddi kayıpların yarattığı üzüntü ve sıkıntılarla da boğuşmak zorunda kalacak. Oysa kasko yaptırmış olsaydı durumu çok daha kolay atlatabilirdi.

Sigorta şirketleri araç sahiplerine verdikleri araç sigortası hizmetlerinde kendilerine özel bazı ekstra hizmetler de sunabilmekte, bu sayede tercih edilirliklerini arttırmaktadırlar. Örneğin, Generali sigorta, “prestijli kasko ekstra sigortası”, “mini kargo sigortası” ve “yenileyen kasko sigortası” olarak adlandırdığı farklı ürünler sunmaktadır.

Generali  “Prestijli Kasko Ekstra Sigortası” ile aracınızı esas teminatların yanı sıra araç bakım hizmeti, yol yardım hizmeti, ekstra asistan hizmeti, mini onarım hizmeti, hasarlı orijinal parçanın orijinal parça ile değiştirilmesi gibi daha birçok ek teminatı da gerçekleştiriyor. General sigortanın sigorta hizmetlerini, sağladıkları avantajları, fiyat hesaplamalarını ve daha pek çok ayrıntıyı paylaştığı kapsamlı sitesinden ihtiyaç duyduğunuz bilgilere ulaşabilirsiniz.

Leave a Comment