Kendi Desenini Tasarla 1

Taşkışla’nın atmosferini sen belirle! Taşkışlanın en uğrak koridorunda, Gülşen Abla’nın karşısındaki pencerelerden yağmurlu bir sonbaharda orta bahçeyi izlemeye ne dersiniz? Ya da kahvenizi alıp koridorlarda arkadaşlarınızla keyifli bir molaya? Üstelik desenini kendi tasarladığınız minderlerin üstünde…

Kendi Desenini Tasarla

İTÜ’lü öğrencilerin özgün ve yenilikçi tasarım ile yaratıcı tasarımcı kimliğinin güçlenmesine yardımcı olmak, Fakülteler için yenilikçi, katma değeri yüksek ve inovatif ürünler kazandırmak.
KONU
Taşkışla Kampüsü’nde 126 No’lu amfinin bulunduğu koridorda pencere önlerine yerleştirilecek olan minderlerde yer almak üzere İTÜ’lü öğrencilerden desen tasarımları beklenmektedir. Yarışmaya katılan projeler İTÜ İçin Tasarım Kulübü tarafından ön eleme yapıldıktan sonra, www.ituicintasarim.com adresinden oylamaya sunulacaktır. Yapılan oylama sonucu en çok oy alan 5 desenin bulunduğu minderler Taşkışla Kampüsü’ne yerleştirilecektir. Desen tasarımları için herhangi bir konu sınırlaması yoktur.
KATILIM KOŞULLARI
1. Yarışmaya sadece İTÜ mensubu öğrenciler katılabilir.
2. Bir öğrenci birden çok projeyle yarışmaya katılabilir.
3. Yarışmaya katılacak proje sahipleri 29 Ekim 2016 saat 24.00’e kadar www.ituicintasarim.com sitesi üzerinden talep edilen şartlara uygun olarak online başvuru yapmalıdır.
Yarışmacılardan istenenler
Projeyi açıklayıcı görseller,
Tasarımın hikayesi,
Projeler dikey A3 boyutunda en fazla 2 pafta halinde hazırlanacaktır.
Çizim ve sunuş şekli serbesttir.
TAKVİM
Soru Sorma için son tarih: 15 Ekim 2016
Yanıtların İlanı: 17 Ekim 2016
Proje Teslimi: 29 Ekim 2016
İTÜ Oylaması: 7 Kasım 2016 – 13 Kasım 2016
Sonuçların İlanı: 14 Kasım 2016
PROJELERİN TESLİM GÜNÜ VE ŞEKLİ
Proje teslim tarihi 29 Ekim 2016 Cumartesi günüdür. Yarışmacılar bu tarihte saat 24.00’e kadar www.ituicintasarim.com adresindeki başvuru bölümüne projelerini ve başvuru formunu dijital olarak yüklemiş olmalıdır. Saat 24:00’ten sonra yüklenen projeler değerlendirmeye alınmayacaktır.Yüklenen dosyalar toplamda en fazla 50 MB boyutunda ve .”rar” formatında olmalıdır.
Her proje bir rumuzla tanımlanacaktır. Bu rumuz, teslim edilen her paftanın sağ üst köşesinde yer alacaktır.
Projeler dikey A3 boyutunda en fazla 2 pafta halinde hazırlanmış olarak iletilecektir.
Proje paftaları PDF formatında olmalıdır. Proje paftalarının dosya isimleri projenin rumuzu ile belirtilmelidir. (Örn: rumuz_pafta _1, rumuz_pafta_2).
Çizim ve sunuş şekli serbesttir.
Açıklama raporu tasarımın kavramsal ve teknik açıklamalarını içerecek şekilde paftalar üzerinde yer alacaktır.
RAR formatında www.ituicintasarim.com adresine yüklenecek dosyanın içerisinde paftalar ve “Başvuru Formu” yer almalıdır. Başvuru formu www.ituicintasarim.com adresinden indirilerek doldurulacaktır.
Rumuzla İlgili Esaslar
Rumuz 5 rakamlı, 1X4 cm. boyutlarında olacak ve her paftanın ve belgenin sağ üst köşesine yazılacaktır.
İletişim: [email protected]

Leave a Comment