Koçtaş "5.Açık Fikir iç mekân tasarım yarışması"nda en yaratıcı tasarımları ödüllendirdi 1

Bu yıl beşinci kez düzenlenen Koçtaş Açık Fikir İç Mekân Tasarım Yarışması ödül töreninde dereceye giren projeler açıklandı. Koçtaş’ın, geleceğin mimarlarının, iç mimarlarının ve endüstri ürünleri tasarımcılarının kişisel gelişimlerine ve sektörün büyümesine katkı sağlamak amacıyla düzenlediği Açık Fikir İç Mekân Tasarım Yarışması’nın ödül töreni, Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu ev sahipliğinde gerçekleşti. Alp Önder Özpamukçu, sektör lideri Koçtaş’ın, gençlerle el ele yürümeyi sektöre ve topluma hizmet olarak gördüğünü kaydetti.

Koç Holding A.Ş. Turizm, Gıda ve Perakende Grubu Başkanı Tamer Haşimoğlu ise ödül töreninde yaptığı konuşmasında Koçtaş mağazalarında 40 bine yakın ürün çeşidinin yer almasının önemini vurgularken; perakendecilikte ürünlerin fonksiyonelliği ile ihtiyacı tam karşılaması ve aynı zamanda rengiyle, tarzıyla tüketicinin kalbine de dokunması gerektiğini ifade etti.

Ev geliştirme perakendeciliğinin lider kuruluşu Koçtaş’ın bu yıl beşinci kez düzenlediği Koçtaş Açık Fikir İç Mekân Tasarım Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu. Ev sahipliğini Koçtaş Genel Müdürü Alp Önder Özpamukçu’nun yaptığı ve Divan Otel’de düzenlenen ödül törenine Koç Holding A.Ş. Turizm, Gıda ve Perakende Grubu Başkanı Tamer Haşimoğlu,  yüksek mimar ve sanatçı Erol Evgin’in de içerisinde yer aldığı jürinin üyeleri ve yarışmaya katılan öğrenciler katıldı.
Her yıl daha da yoğun ilgi ile karşılanan yarışmaya, başta İstanbul olmak üzere, Trabzon, Konya, İzmir, Kocaeli, Bursa ve Ankara gibi Türkiye’nin dört bir yanındaki şehirlerden üniversite öğrencileri başvuruda bulundu. Mimarlık, iç mimarlık ve endüstri ürünleri tasarımı bölümlerinde okuyan öğrenciler tarafından geliştirilen “Yatma mekânı ve buradaki saklama ihtiyacını karşılayan elemanların tasarımı” konusundaki projeler jüri üyeleri tarafında titizlikle değerlendirildi.
İlk 3’e giren projelerin yanı sıra; 5 projeye mansiyon ve 5 projeye de teşvik ödülü verildi. Öğrencilerin grup olarak da katılabildiği yarışmada, toplamda 21 öğrenci ödüllendirildi. Ayrıca, yarışmada ilk 3’e giren öğrenciler Koçtaş’ta staj yapma fırsatına da sahip oldu.
Yarışmanın jüri üyeleri arasında: Yüksek Mimar Erol Evgin, Y. Doç. Dr. Saadet Aytis (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi), Endüstri Ürünleri Tasarımcısı Ali Bakova (Orta Doğu Teknik Üniversitesi), Prof. Dr. İnci Deniz Ilgın (Marmara Üniversitesi), Prof Dr. Gül Koçlar Oral (İstanbul Teknik Üniversitesi), Yüksek Mühendis Prof Dr. Hasan Şener ve Koçtaş Mobilya Satın Alma Grup Müdürü Zeynep Vural yer aldı.
Birincilik ödülü İstanbul Teknik Üniversitesi’nin oldu
Koçtaş’ın 5.Açık Fikir İç Mekân Tasarım Yarışması’nda bu yıl birincilik ödülü İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Emre Üngör’ün oldu. İkincilik ödülünün sahipleri ise yine İstanbul Teknik Üniversitesi’nden İç Mimarlık Bölümü öğrencileri Ece Hapcıoğlu ve İbrahim Tekin Karatepe oldu. Yarışmada üçüncülük ödülünü de İstanbul Kültür Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü öğrencisi Oğuzhan Yılmaz aldı.

  1.  ÖDÜL

Emre Üngör ( İstanbul Teknik Üniversitesi)

  1. ÖDÜL

Ece Hapcıoğlu ve İbrahim Tekin Karatepe (İstanbul Teknik Üniversitesi)

  1. ÖDÜL

Oğuzhan Yılmaz  (İstanbul Kültür Üniversitesi)
 

Leave a Comment