Kredi Kayıt Bürosu'nun düzenlediği Sosyal Sorumluluk Yarışması'nda ödüller sahiplerini buldu 1

Kredi Kayıt Bürosu’nun düzenlediği Üniversiteler arası Sosyal Sorumluluk Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu
Kredi Kayıt Bürosu’nun hayata geçirdiği “Hayal Edin Gerçekleştirelim” Sosyal Sorumluluk Proje yarışmasının ikinci döneminde ödüller sahiplerini buldu. Türkiye genelinde başta İstanbul, Denizli, Trabzon, İzmir, Ankara ve Antalya olmak üzere toplam 60 ilden 99 farklı üniversitenin ön lisans, lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin; çevre, eğitim, sağlık, spor, kültür-sanat ve toplumsal kategorilerinde toplam 560 proje başvurusu alındı.
Nisan ayında gerçekleştirilen jüri değerlendirme toplantısında 6 kategorideki 30 proje arasından jüri oyları ile belirlenen en başarılı 18 proje ödül almaya hak kazandı. 6 Mayıs 2015 tarihinde İş Sanat Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ödül töreninde, Facebook üzerinden sosyal medya oylaması ile seçilen projeye ‘Sosyal Medya Oylaması Birincilik Ödülü’, tüm kategoriler arasından en yüksek puanı alan projeye ‘Büyük Ödül’ ve her kategorinin “Birincilik”, “İkincilik” ve “Üçüncülük” ödülleri takdim edildi.
Kredi Kayıt Bürosu’nun ev sahipliğinde jüri üyeleri, öğrenciler, üniversitelerin rektör, dekan ve bölüm başkanları ile pek çok davetlinin de katılımıyla gerçekleşen Ödül Töreni’nde Kredi Kayıt Bürosu Genel Müdürü Kasım Akdeniz; “Kredi Kayıt Bürosu olarak üniversite öğrencilerinin sosyal sorumluluk bilincini ve toplumsal sorunlara duyarlılıklarını artırmak üzere hayata geçirdiğimiz ‘Hayal Edin Gerçekleştirelim’ sosyal sorumluluk proje fikirleri yarışmasının bu yıl ikinci dönemini başarıyla sonlandırdık. Geçen yıla göre yaklaşık iki kat artan başvuru sayısı ile toplam 560 projeyi değerlendirdiğimizde ve yarışma sonucunda ortaya çıkan projeleri gördüğümüzde ne kadar doğru bir adım attığımızı bir kez daha görüyoruz. Bu projeye inanarak bize destek veren değerli jüri üyelerimize, üniversitelerimize, emeği geçen herkese ve bu güzel projeleri yaratan değerli gençlerimize teşekkür ediyoruz.” dedi.
‘Büyük Ödül’ Sağlık Kategorisi projesine gitti
Jüri üyelerinden en yüksek oyu alan her kategoriden ilk üç projenin “Kategori Birinciliği”, “Kategori İkinciliği” ve “Kategori Üçüncülüğü” ödülü, kategori birincileri arasından en yüksek puanı alan projenin ‘Büyük Ödül’ü ve Facebook üzerinden gerçekleşen oylama ile seçilen Sosyal Medya birincisinin de ‘Sosyal Medya Oylaması Birincilik Ödülü’ ile taçlandığı Ödül Töreni’nde kazananlar ödüllerini jüri üyelerinin elinden aldı.
Yarışmada, “Büyük Ödül”ü jüriden en yüksek puanı alarak, Sağlık kategorisindeki ‘Sen Oradaysan Biz De Oradayız’ projesiyle Acıbadem Üniversitesi’nden Pırıl Yıldız ve Sılasu Arıkan kazandı. Proje sahipleri, 10.000 TL’lik büyük ödülün de sahibi oldu.
Çevre kategorisinde yer alan ‘Sosyal Medya Oylaması Birincilik Ödülü’ ise Ege Üniversitesi’nden Anıl Öndül, Selin Türkol ve Eda Yavuz‘un oluşturduğu ‘Makbuzunu At, Geleceğine Artı Kat’ projesine verildi. Proje sahipleri 5.000 TL’lik ödülü de almaya hak kazandı.
Her kategoride jüri üyelerinden en yüksek puanı alan kategori birincileri 5.000 TL’lik ödülün sahibi olurken, kategori ikincileri 3.000 TL ve kategori üçüncüleri 1.000 TL’lik para ödülünü kazandı.
Yarışmada 6 kategorinin birincileri ise şöyle sıralandı:
· Çevre Kategori Birincisi
Proje Adı: Hayat Enerji Dolsun
Öğrenci Adı: Cem Ilgazlı – Pelin Özkaya – Çağla Uysal
Üniversite: Akdeniz Üniversitesi
· Eğitim Kategori Birincisi
Proje Adı: Çocuklara Seçtikleri Kitapları Alıyoruz
Öğrenci Adı: Hicran Karahan – Akif Ulutaş
Üniversite: Ege Üniversitesi
· Kültür-Sanat Kategori Birincisi
Proje Adı: Güzel Çocuklar Güzel Sanatlarla Büyüsün
Öğrenci Adı: Abdulkadir Temir
Üniversite: Karadeniz Teknik Üniversitesi
· Sağlık Kategori Birincisi
Proje Adı: Sen Oradaysan Biz De Oradayız
Öğrenci Adı: Pırıl Yıldız – Sılasu Arıkan
Üniversite: Acıbadem Üniversitesi
· Spor Kategori Birincisi
Proje Adı: Türk Sporuna Önem İleride Parlak Dönem
Öğrenci Adı: Mehmet Emin Alkan
Üniversite: Fırat Üniversitesi
· Toplumsal Kategori Birincisi
Proje Adı: Senin İçin Jetonları
Öğrenci Adı: Ebru Ernez
Üniversite: Marmara Üniversitesi

Leave a Comment