Ege Üniversitesi Prof. Dr. Yusuf Vardar -MÖTBE- Kültür Merkezi’nde “KULE B- GRUP SERGİSİ” 6 Nisan 2017 tarihinde saat 17:30’da sanatseverlerle buluşacak.

Sergide, resim çalışmalarına gerek akademisyen gerekse öğretmen olarak devam eden 14 sanatçının eserleri yer alacak.

Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi Bölümünde Mete Sezgin ve Turan Enginoğlu atölyelerinde eğitim alarak mezun olan, aktif olarak resim çalışmalarına gerek akademisyen gerekse öğretmen olarak devam eden 14 sanatçıdan oluşan Kule Buca Grubu 2008 yılında kuruldu. Şimdiye kadar 11 sergi gerçekleştiren grup; A. Cem Özal, Ahmet Akgün, Banu Çiçek Özal, Dizar Ercivan Zencirci, Duygu Tayyuk Oruçoğlu, Ekin Boztaş, Ezgi Tokdil, Jülide Ayözen Kırbıyık, Mete Sezgin, Serpil Yayman Ataseven, Tamer Ersoy, Turan Enginoğlu, Tülin Oktav Doğruer ve Yudum Akkuş’dan oluşuyor.

Resim, baskı resim ve heykel alanında farklı disiplinlere dair çalışmaları ve her bir grup elemanının kendi bağlamında belirlediği konu yaklaşımlarını resmin temel plastik elemanlarıyla, birbirine yakın bir algı içerisinde örgütlemesi grubun dinamik yapısının en önemli gücünü oluşturuyor.