Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödüllerine başvurular başladı 1

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu’nun (TİSK) geleneksel olarak sürdürdüğü “Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri” 2016 yarışmasında başvuru süreci başladı. Kurumsal sosyal sorumluluk (KSS) alanında farkındalığı artırmak ve şirketleri teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilecek olan yarışmaya şirketler 28 Ekim 2016 tarihine kadar başvurabilecek. Yarışmanın sonuçları 2016 Aralık ayında yapılacak ödül töreni ile açıklanacak.
TİSK Yönetim Kurulu Başkanı Yağız Eyüboğlu, TİSK’in bu yıl üçüncüsünü gerçekleştireceği KSS Ödülleri’yle bu alandaki çalışmaların yaygınlaşmasına destek olmak istediklerini söyledi. Kurumsal Sosyal Sorumluluk çalışmalarının toplumsal fayda yanında gerek çalışan, gerek müşteri memnuniyetini artırıcı bir etkisi olduğunu ifade eden Eyüboğlu, 21. yüzyılda kurumsal itibarın geçmiş yüzyılda olduğu gibi karlılık, cirobüyüklüğü, vergi ve istihdamla özdeş olmadığına vurgu yaparak “Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 60 ülkede 30 bin kişiyle yapılan araştırmaya göre çalışanların yüzde 67’si kurumsal sosyal sorumluluk projelerinde yer alan şirketlerde çalışmak istiyor. Tüketicilerin yüzde 55’i kurumsal sosyal sorumluluk projelerinde aktif olan şirketlerin ürünleri için daha fazla bedel ödemeye hazır. Yine tüketicilerin yüzde 52’si satın aldıkları ürünün çevreye etkisine de dikkat ediyor. Artık ticari faaliyetin verimlilik ve başarısında kurumsal sosyal sorumluluk çalışmaları bileşenler arasında bulunuyor” dedi.
Eyüboğlu,her ödül kategorisinde hem KOBİ, hem büyük ölçekli şirketiderecelendirmeye tabi tutup iki birinci seçerek Türkiye’de olabildiğince çok şirketi kurumsal sosyal sorumluluk konusunda çalışmaya yönlendirmek istediklerini belirterek Türkiye’deki tüm şirketleri projeleriyle yarışmada yer almaya davet etti.