Lexus Tasarım Ödülleri sahiplerini buluyor 1

Bir yaşam tarzı markası olan Lexus, her yıl düzenlediği prestijliLexus Tasarım Ödülleri’nde 2020 yılının Grand Prix ödülünü kazanan ismi yeni tarihiyle birlikte Milano Tasarım Haftası’nda açıklanacak. Buna göre 15 Haziran’da basın ön gösterimiyle başlayacak Lexus organizasyonu, 21 Haziran’a kadar devam edecek.

Sekizinci yılına giren Lexus Tasarım Ödülleri, bir kez daha genç tasarımcılara kendi yeteneklerini uluslararası arenada gösterme fırsatı sunacak.

2013 yılında geleceğin tasarımcılarını desteklemek adına başlayan program, büyüyerek ve tasarımla daha iyi yarınların mümkün olabileceği felsefesiyle devam ediyor. Her yıl, tüm dünyadan katılımcı sayısı da artmayı sürdürüyor.2020 yılı ödülleri için 79 ülkeden 2 bin 42tasarım başvurusu gerçekleşti.

Katılımcılar yaratıcı fikirlerini, Lexus markasının üç ana prensibiyle birleştirecekler. “İhtiyaçları Önceden Bilmek”, “Yenilikçilik” ve “Cazibe” prensipleriyle birleştirerek başvuru yaptılar.

6 finalist Milano’da yarışacak

Lexus, başvuruları değerlendirmesinin ardından Milano’da prototipleri sergilenecek 6 finalisti de belirledi.

Milano’da robotik 3 boyutlu yazıcıdan çıkan modüler, karbon filtreli hava temizleme sistemi Bio.Scales; daha sağlıklı yaşam için insan ve kullanılan odayla etkileşim kurarak nefes alan bir keçe projesi Feltscape; genç öğrencileri koruyan ve ani su baskınlarında birlikte kalmalarını sağlayan hayatta kalma aparatı Flash Pak; kedi diline benzer taşınabilir bir vücut temizleme aleti olan Lick; akıllı sürdürülebilir topluluk alanlarını araştıran Open Source Communities; görme engellilerin gelir elde etmelerine katkı sağlayacak özel bir dikiş makinesi çalışması Pursewit finale kalan adaylar oldu.

Lexus’un Milano’da gerçekleştireceği program, dünyaca ünlü mekansal laboratuvar Loop.pH ile birlikte yapılacak “SENSES ELECTRIFIED”isimli organizasyonuyla markanın elektrikli geleceğine gönderme yapan bir temaya imza atacak. Lexus’un elektrikli vizyonunu ortaya koyan LF-30 konsept aracı da burada sergilenecek.

Her yıl olduğu gibi 2020’de de Lexus Tasarım Ödülleri’nde altı finalist arasından Grand Prix ödülünü kazanan Milano’da açıklanacak.