Lexus Tasarım Ödülleri'nin Grand Prix kazanan tasarımı açıklandı 1

Lexus’ungelecek vaat eden gençleri desteklemek amacıyla her yıl düzenlediği Lexus Tasarım Ödülleri’nin Grand Prix kazanan tasarımı açıklandı. 2017’nin prestijli ödülünü 63 ülkeden gelen 1,152 başvuru arasından HirotoYoshizoe’nin “Pixel” tasarımı kazandı.
Lexus Tasarım Ödülleri yarışmasında, 2017 yılı için tema “Yet” olarak belirlenmişti ve katılımcılar, birbirinden ilginç tasarımlarla bu global yarışmaya katıldılar. Lexus’un ürün felsefesinin de temelini oluşturan “Yet” anlayışı ile zıtlıkların bir araya geldiğinde yaratılan uyum anlatılıyor.
2017 Milano Tasarım Haftası’nda dört prototip arasından birinci seçilen Pixel, Işık ve gölge oyunlarını aynı anda kullanan bir tasarım ortaya koydu. Pixel, optik efektleriylegörsel efektler yaratıyor.Pixel’i yaratan sanatçı HirotoYoshizoe, 2016 yılında da Lexus Tasarım Ödülleri’nde Panel Finalisti olmuştu.
İlk kez 2013 yılında “daha iyi yarınlar” felsefesiyle başlayan Lexus Tasarım Ödülleri, kısa zamanda uluslararası alanda takip edilen bir yarışma haline dönüştü. Grand Prix ödülünü kazanan eserler ise, dünyaca ünlü bir jüri tarafından seçiliyor.

Leave a Comment