“L’Oréal Brandstorm 2015” Sonuçları Belli Oldu 1

L’Oréal’in 1992 yılından bu yana üniversite öğrencilerine yönelik düzenlediği pazarlama ve girişimcilik yarışması “L’Oréal Brandstorm 2015”in elemeleri 15 Nisan Çarşamba günü L’Oréal Türkiye Ümraniye Ofisi’nde gerçekleşti. Bu yılki yarışmada öğrenciler özellikle dijital pazarlama konusuna odaklandılar.
Yarışmaya başvuru sürecinin duyurulmasının ardından L’Oréal Türkiye’nin üst düzey yöneticileri, başvuruların geldiği üniversitelere yönelik toplantılar düzenleyerek; öğrencilere yarışma ile ilgili ilk ağızdan bilgi verdiler, sorularını yanıtladılar.
Brandstorm yarışmasına sistem üzerinden başvurusunu eksiksiz yapan öğrenci ekiplerine bir ön vaka çalışması gönderildi. Vaka üzerinde çalışan öğrenciler bu süreçte reklam ajanslarının yanı sıra L’Oréal’in İnsan Kaynakları ve marka yöneticilerinden de destek alarak gerçek iş yaşamındakine çok benzer bir proje üretme tecrübesi yaşadılar. Öğrenciler yaklaşık 1,5 ay süren bu hazırlık sürecinin ardından çalışmalarını L’Oréal Türkiye yetkililerine sundular. Bu sunumlar neticesinde Boğaziçi Üniversitesi ‘Innovative Beauty’ ve ‘BYK’ ekipleri ve Bilkent Üniversitesi ekibi ‘Business Class’ projeleri ile finale kalmaya hak kazandı. Finale kalan ekiplere, daha detaylı bir örnek vaka çalışması verildi.
15 Nisan 2015 Cuma günü gerçekleşen finallerde çalışmalarını sunan ekiplerden ‘BYK’ birinci, ‘Business Class’ ikinci ve ‘Innovative Beauty’ de üçüncü sırayı aldı.
Birinci olan ve Kutay Erkan, Ilgın Kaya, Ipek Altan’dan oluşan Boğaziçi Üniversitesi ‘BYK’ ekibi, Haziran ayında Paris’te gerçekleşecek uluslararası finalde yarışarak Türkiye’yi temsil edecek. Paris’teki finalde birinci oldukları takdirde de istedikleri bir ülkeye seyahat için kullanabilecekleri 10,000 Euro’luk büyük ödüle hak kazanacaklar.
Bransdtorm’un 2015 finalleri için konuşan L’Oréal Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Canan Karacan; “L’Oréal’in 23 yıldır düzenlediği ve 45 ülkede, 360 üniversitede 70.000’in üzerinde öğrenciye ulaşan Brandstorm yarışmasının, Türkiye’de de önde gelen üniversitelerimiz tarafından gördüğü ilginin her geçen yıl artması bizi son derece mutlu ediyor. L’Oréal uluslararası alanda her yıl, bu yarışmaya katılan ekiplerden yaklaşık 150-200 öğrenciyi kadrolarına katıyor, işe alım ya da stajda öncelik tanıyor. Brandstorm’un öncelikli hedefi gençlerimizde girişimci ruh ve üretici düşünceyi desteklemek. Yarışmaya yapılan başvuruların yoğunluğundan ve öğrencilerimizin başarılı sunumlarından gördüğümüz üzere gençliğimiz bu anlamda çok ciddi bir potansiyel taşıyor. Bu da ülkemiz adına sevindirici. Bu yıl birinci olan Boğaziçi Üniversitesi BYK ekibine, Paris’teki finallerde üstün başarılar diliyorum” dedi.