Madame Tussauds London Giriş Ücreti ve Bileti 1

Madame Tussauds London Giriş Ücreti ve Bileti

            İngiltere’ye turizm amaçlı gezi düzenleyenlerin mutlaka uğramaları gereken yerlerin başında gelen Madame Tussauds London Müzesi ziyaret eden herkesi büyüleyen bir atmosfere sahip. Fransa’yı ziyaret edenlerin mutlaka uğradığı Eyfel kulesi gibi Madame Tussauds London Müzesi’de Londra’ya geziye giden herkesin uğraması gereken önemli mekanlardan birisidir. Müze denilince aklınıza klasik müze gelmesin Madame Tussauds London Müzesi’ne adım attığınızda kendinizi 4D sinemadaki gibi hissediyorsunuz.

Madame Tussauds London Müzesi’ni diğer müzelerden farklı kılan önemli özelliği Hollywood ünlülerinden politikacılara, İngiliz Kraliyet Ailesi’nden tanınmış sinema karakterlerine kadar 400 tane tanınmış şahsiyeti ziyaret ediyorsunuz. Dünyaya yön veren politikacısından dünyanın tanımış olduğu sinema sanatçılarına kadar birçok ünlüyü sanki canlıymış gibi balmumu heykellerini görebiliyorsunuz. Onlarla resim çektirebilirsiniz.

Madame Tussauds London Müzesi’nin başlangıcı Fransız ihtilaline dayanmaktadır. Müzeye adını veren Marie Tussaud ihtilal sırasında kurban olanların balmumu heykellerini yapmış. Yaptığı bu 30 kadar heykeli 19’nci yüzyılın başlarında Londra’da sergilemeye başlamış. O günden sonra balmumu heykel sayısı her geçen gün artarak devam etmiştir.  Açıldığı günden beri 500 milyon kişinin müzeyi ziyaret ettiği belirtilirken şuan müzede 400 tane ünlünün balmumu heykeli bulunmaktadır. Müzede yer alan balmumu heykel sayısı her geçen gün artmaktadır.

Madame Tussauds London Müzesi Bölümleri

Madame Tussauds London Müzesi farklı bölümlerden oluşmaktadır. Her bölümde farklı gruptan insanların balmumu heykelleri sergilenmektedir.

Party bölümü: sinema ve eğlence dünyasından ünlülerin balmumu heykellerinin sergilendiği bölümdür. Eğlence dünyasının ünlülerinin arasında kırmızı halıda poz verebileceğiniz bu alanda sinema ve eğlence dünyasından bir çok ünlü ile yan yana durabilirsiniz.

Royal Bölümü: kraliyet ailesinin üyelerinin balmumlarının sergilendiği bu alanda kraliyet ailesi üyelerinin balmumu heykelleri ile resim çektirebilirsiniz.

Sports Bölümü: Dünyaca ünlü sporcuların balmumu heykellerinin sergilendiği bu alanda Muhammed Ali, Ussain Bolt, Rafael Nadal ünlü sporcuların balmumu heykellerine dokunup onlarla kol kola resim çektirebilirsiniz.

Liderler Bölümü: bu bölümde dünyaya kendi zamanında yön veren dünya liderlerinin  balmumu heykelleri sergileniyor. Theresa May, Nelson Mandela, Barack Obama günümüz ve yakın geçmişte yaşamış tanınmış insanların yanı sıra Benjamin Franklin, Adolf Hitler, Winston Churchill gibi geçmiş zamanda yaşamış ünlü kişilerinde balmumu heykellerini görebilirsiniz. Bu bölümde Türkiye’nin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ünde balmumu heykelini görebilirsiniz.

Madame Tussauds Müzesi Nerede ve Nasıl Gidilir?

Müzeye en kolay Londra metrosu ile gidilmektedir. Marylebone Rd, London NW1 5LR, United Kingdom adresinde yer alan müzeye en yakın metro istasyonunun adı Baker Street’dir. Müze ile Baker Street metro istasyonun arası birkaç dakikalık yürüme mesafesidir. Diğer bir metro durağı ise Regent Park Metro İstasyonu‘dur. Burada da inebilirsiniz buradan müzeye yürüyerek 10 dakika da varabilirsiniz.

Madame Tussauds Balmumu Heykel Müzesi Giriş Ücreti Nedir?

Madam Tussauds Müzesi’ne giriş ücretleri belli aralıklarda güncellenmekle beraber ingiltre’yi düşününce fiyatlar fazla artmamaktadır. Madam Tussauds Müzesi  2019 yılı giriş ücretleri 13 yaş üstü çocuklar ve yetişkinler için biletleri internet üzerinden satın aldığınızda 52 TL’ye alabiliyorsunuz. Eğer internet üzerinden değilde müzenin girişinde kapıdan bilet alırsanız 65 TL ödüyorsunuz. Öğrenciler ve 3-13 yaş arası çocuklar için ise bilet ücretleri internet üzerinden alınırsa 42 TL olarak ödeme yapıyorsunuz. Aynı kategoridekiler için müze kapısından bilet alırsanız 52 TL ödüyorsunuz. Yukarıdaki fiyatlardan da görüldüğü gibi internet üzerinden bilet almak her zaman için avantajlıdır. O nedenle Madame Tussauds Balmumu Heykel Müzesi’ne ziyaret düşünüyorsanız biletlerinizi internet üzerinden alın avantajlı olun.

Madame Tussauds Londra bileti ve turları için Müze Biletleri sitesinin Madame Tussauds rehberini inceleyebilirsiniz.