Mahall Bomonti İzmir’de 3 İzmirli Sanatçı 1

İzmir, yeni bir kültür, sanat merkezine kavuştu. İş, sanat ve cemiyet hayatı Türkerler Holding’in yeni projesi Mahall Bomonti İzmir’de buluştu. 1912’de Bomonti Tesisleri’nin inşa edildiği arazide geliştirilen projedeki tarihi binalar restore edilerek dizayn edilen galeride ilk serginin açılışı özel bir davetle gerçekleştirildi.

Lebriz Art Solutions ortaklığıyla organize edilen “Mahall Bomonti İzmir’de 3 İzmirli Sanatçı” adlı sergide sanatta 60. yılını yaşayan Güven Zeyrek, başarılı eserlere imza atan ressam-mimar Nafi Çil ve çok sayıda ödülü bulunan heykeltraş Ozan Ünal’ın resim ve heykelleri yer alıyor.

İzmirli 3 sanatçının eserlerinin yer aldığı sergi, tarihle iç içe tasarlanan özel bir atmosferde düzenlenen şık bir davetle açıldı. İzmirli iş, sanat ve cemiyet hayatından tanınmış isimlerin katıldığı davette Türkerler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Türker ev sahipliği yaptı.

Mahall Bomonti’de Sergi maratonu devam edecek

23 Kasım’a kadar devam edecek olan sergide, aynı zamanda mimar olan Nafi Çil yapacağı söyleşiyle İzmirliler’le buluşacak. Mahal Bomonti İzmir, ikinci etkinlik olarak 25 Kasım-22 Ocak tarihleri arasında Özdemir Altan “Kolajlar” sergisine ev sahipliği yapacak . Ardından 10 Şubat – 6 Mart tarihleri arasında 19. yüzyılda kullanılan Wet Collodion tekniği ve antika fotoğraf makinesi ile çekilen Kerim Suner imzalı fotoğrafların yer alacağı “Zamansız Portreler” fotoğraf sergisi gerçekleştirilecek. Mahall Bomonti İzmir’de kültür ve sanat etkinlikleri hiç ara vermeden devam edecek.

İzmir’in yeni cazibe merkezi

Mahall Bomonti İzmir, uluslararası standartlarda konforlu rezidansları, ofis katları, dünya markası mağazaları, şık restoranları ve kafeleriyle kentteki iş dünyası ve sosyal yaşamın atmosferini değiştirecek. Mahall Bomonti İzmir; Konak, Alsancak ve Karşıyaka’nın ortasında Körfez’in tüm ihtişamını ev ve ofislere taşıyacak yaşam, iş, kültür-sanat ve eğlence merkezi olacak.

Leave a Comment