"Manisa ve Mesir" konulu basın teşvik yarışması düzenleniyor 1

"Manisa ve Mesir" konulu basın teşvik yarışması düzenleniyor

Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Yaşar Coşkun, 476. Uluslararası Mesir Macunu Festivali kapsamında haber, fotoğraf ve röportaj olmak üzere üç kategoride, “Manisa ve Mesir” konulu basın teşvik yarışması yapılacağını bildirdi.
Manisa’yı Mesiri Tanıtma ve Turizm Derneği’nde düzenlenen toplantıda konuşan Coşkun, basın teşvik yarışmasına şehirde görev yapanlar, Manisa dışında yayımlanan gazetelerin büro temsilcileri ve çalışanlarının, son bir yıl içindeki eserleriyle katılabileceğini söyledi.
Müracaatların 20 Ocak 2016 tarihinde başlayacağını duyurarak, “Yarışmaya katılacak eserlerin, sunuş yazısıyla birlikte kapalı bir zarf içinde, 31 Mart 2016 saat 17.00’ye kadar Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’na elden teslim edilmesi gerek.
Yarışmaya katılan basın mensupları, belirlenmiş olan üç dalda sadece bir eserle katılım sağlayabilir. Başka kuruluşların düzenledikleri yarışmalarda, başvuru tarihinden önce ödül almış eserler yarışmaya katılamazlar.” dedi. Yarışmanın sonucu, 19-24 Nisan tarihlerinde düzenlenecek 476. Uluslararası Mesir Macunu Festivali’nde açıklanacak.