Meme Büyütme 1

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Gökhan Haytoğlu : meme estetiği ile birlikte küçük, hacimsiz ve hamilelik sonrası sarkmış göğüslere veda ederek; dolgun,diri ve daha asimetrik göğüslere sahip olunacağını vurguladı.

Meme büyütme operasyonlarını isteyen herkes yaptırabilir mi?

Meme gelişimini tamamlamış on sekiz yaşından büyük her kadın için meme büyütme ameliyatları yapılabilmektedir. Meme küçüklüğünden şikayetçi olup büyütmek isteyen, iki meme arasında simetri farklılığı olan, aşırı kilo alıp vermeye ya da yaşa bağlı olarak memelerde sarkma ve içi boşalmış bir görüntü oluşmuş kadınlar tarafından bu estetik ameliyatlar tercih edilmektedir. Çeşitli nedenlerle meme kaybına uğramış kadınlar için de yeniden meme oluşturulan meme estetiği operasyonları yapılmaktadır. Kadın bedenindeki en özel ayrıntıyı oluşturan meme görünümü, estetik algı olarak da oldukça önemsendiği için meme büyütme operasyonları en çok başvurulan estetik ameliyatlardan biri olarak öne çıkmaktadır.

Meme büyütme ameliyatlarından kalıcı sonuç alınabilir mi?

Meme büyütme ameliyatları genellikle iki farklı yöntemle yapılmaktadır. Silikon implant kullanılarak yapılan meme estetiği operasyonlarından kalıcı sonuç alınabilmektedir. Hastanın istediği meme büyüklüğü ve biçimi baz alınarak, göğüs kafesi genişliği ve vücut biçimine göre doktorunuzla ortak bir silikon büyüklüğüne ve şekline karar verilir. Meme büyütme operasyonlarında dört farklı kesi yeri oluşturulabilmektedir. Sizin görüşünüz de alındıktan sonra doktorunuzun tercih edeceği bir bölgeden içeriye girilerek memelerde cepler oluşturulup silikon implantlar yerleştirildikten sonra kesi yerleri kapatılarak, memelere istenen biçim verilmiş olacaktır.

Meme büyütme ameliyatları, ilerde çocuğunu emzirmek isteyen anneler için sorun teşkil eder mi?

Meme büyütme ameliyatlarında süt kanallarına zarar verilmeden protezler yerleştirilmektedir. Dolayısıyla çocuklarını emzirmek isteyen anneler için hiçbir olumsuz etkiye neden olmayacaktır. Silikon protezler, sağlığa zararlı olmadığı onaylanmış maddelerden imal edilmektedir. İmplantlar patlamaz, dışarı taşmaz, sertlik oranını yitirmez özellikte, memeler için özel olarak üretilmektedir.

Yağ enjeksiyonu yöntemi ile yapılan meme büyütme operasyonlarını kimler tercih etmeli?

Vücudunda bölgesel olarak fazla yağ dokusu bulunan hastalara yapılmaktadır. Özellikle meme biçimlendirmesine ihtiyaç duyan kadınlarda en çok kullanılan yöntemlerden biridir. İki meme arasında asimetri bulunan hastalarda da oldukça olumlu netice vermektedir.