Mesh Cephe Kaplama 1

Kaplama türleri arasında en estetiği ve dayanıklısı olan mesh cephe kaplama hizmeti profesyonel olarak ifa ediliyor. Mesh cephe kaplamanın en önemli özelliği dayanıklı olması ve son derece dekoratif görünüme ev sahipliği yapmasıdır. Kullanılan malzemeler oldukça yüksek kaliteli olmalıdır. Mesh cephe kaplama hizmetleri kendi içinde birçok seçeneğe ayrılmaktadır.

 Mesh Cephe Kaplamadaki Ana Malzemeler

 Mesh cephe kaplamada kullanılan iki farklı malzeme vardır. Bunlardan ilki alüminyum iken diğeri de paslanmaz levhadır. Alüminyum son derece pratik ve ucuzdur. Kaplama alanında tercih edilen ilk malzeme dolayısıyla alüminyum oluyor. Sağlam olmasının yanı sıra dekoratif bütünlük de sağlıyor. Paslanmaz levhalar ise krom ve nikel gibi oldukça dayanıklı malzemelerden imal edilirler. Çevre ile iklim şartlarına göre dayanıklılık güçleri ekstradır ve uzun ömürlü kullanımlara idealdir.

 Mesh Cephe Kaplamanın Avantajları

 Kaplamanın birçoğunda örgü malzemeleri ile asma tavanlar kullanılır. Dolayısıyla pratik olarak kullanım sağlayan asma tavanlar aynı zamanda aydınlatma imkanı da tanıyor. Piyasadaki öteki kaplamalara benzemeyen mesh cephe kaplama iki kat daha uzun ömre sahiptir. İşçilik ve kullanılan malzemelerin nitelikli olması bu ömrü uzatıyor. Ayrıca binalarda naif ve estetik bir görüntü veren mesh cephe kaplamaları transparan görüntü oluşmasına da imkan tanıyor. Hem korunaklı hem de güneş koruyucusu olması doğal havalandırma seçeneklerine de imkan tanıyor.

 Mesh Kaplamanın Uygulandığı Alanlar

 Mesh cephe kaplama farklı alanlarda kullanılır. Kullanım fiyatları da yerine göre değişiklik gösterir. Binaların büyüklüğü, kullanılan malzemenin türü belirlenir. Alüminyuma oranla ahşap profil kaplamalar çok daha uygundur. Mesh cephenin kullanıldığı alanlar;

 Asma Tavanlar

 Soğuk Cephe Kaplama

 Menfez Uygulamaları

 Gölgeleme ve Filtreleme

 Küpeşte Kaplamalardır.

 Mesh Cephe Özellikleri  Genel olarak mesh cephe kaplaması alüminyum çerçeve içine yerleştirilmesi ya da arka konstrüksiyon gözenek bölgelerinden olmak üzere montaj edilmesiyle yapılır. Mesh kaplamalarda gözenek sayısı kadar orantıda levha kalınlığı kullanılır. Levhaların da dirençlerini artırmak için kalın kesitlere yer verilir. Oldukça çok kullanılan bu yöntemde özel mimari tasarımlar, kaplamanın uygulandığı alanın karakter kazanması çok önemlidir. Zorlu hava şartlarına bile dayanıklılık gösterir.