Metin Göktepe Gazetecilik Ödülleri için başvurular başladı 1

Metin Göktepe ve görevi başında yitirilen gazetecilerin anılarını yaşatmak, genç gazetecileri habercilik konusunda özendirmek amacıyla düzenlenen Metin Göktepe Gazetecilik Ödülleri için başvurular başladı.
İlki 1998 yılında verilen Metin Göktepe Gazetecilik Ödülleri’nin bu yıl yirmincisi düzenleniyor. Kazananlara ödülleri Metin Göktepe’nin doğum günü olan 10 Nisan 2017 tarihinde düzenlenecek törenle verilecek.
Ödül Jürisi
Metin Göktepe Gazetecilik Ödülleri’nde kazananları bu yıl şu isimlerden oluşan jüri belirleyecek: Bülent Özdoğan, Ceren Sözeri, Celal Başlangıç, Esra Arsan, Fatih Polat, Fikret İlkiz, Işıl Özgentürk, Kamil Tekin Sürek, Mehveş Evin, Nazım Alpman, Pınar Öğünç, Pınar Türenç, Ragıp Zarakolu, Yasemin İnceoğlu, Zehra Kafkaslı.
Yarışma, Haber (Gazete-TV), Fotoğraf ve Yerel Gazetecilik olmak üzere üç dalda düzenleniyor. Yarışmaya, 15 Mart 2016 ila 15 Mart 2017 tarihleri arasında yayımlanmış olan ürünler katılabiliyor. Yarışmaya katılacak ürünler, yazılı basında yayımlanmış olanlardan, 1 asıl, 14 fotokopi olarak, TV’de yayımlanmış olan ürünlerden ise 1 örnek DVD formatı ya da flash belleğe yüklü haliyle gönderilmesi gerekiyor.
Fotoğraf dalında yarışmaya katılacak adayların ise, 1 asıl 14 fotokopi olarak gönderecekleri fotoğraflarının arka yüzlerinin sol alt köşesine bir etiketle ürünün adını, çekildiği yer ve tarihini yazmaları gerekiyor. Gönderilen fotoğrafların en az 18×24 cm ebatlarında (renkli ya da siyah beyaz) olması gerekiyor.
Yarışmaya katılacak adayların ürünlerini kısa öz geçmişleri, iletişim bilgileri ve bir fotoğrafları ile birlikte; Metin Göktepe Gazetecilik Ödülleri, Mehmet Akif Ersoy Caddesi, Mehmet Çıbıkçı İş Merkezi No: 2 Kat: 2 İşyeri No: 21 Şirinevler/Bahçelievler-İstanbul adresine, 20 Mart 2017 tarihine kadar göndermeleri gerekiyor.

Leave a Comment