‘Milliler seninle coşsun’ yarışması sonuçlandı 5

‘MİLLİLERİ ‘FRANSA FATİHLERİ’ COŞTURACAK
Fatih Belediyesi’nden tarafından düzenlenen ” milliler seninle coşsun” yarışması sonuçlandı.
Fatih Belediyesi, 2016 Futbol Şampiyonası’na katılan Milli Takıma destek vermek amacıyla geçtiğimiz ay ‘Milliler Seninle Coşsun’ isimli ödüllü bir yarışma başlatmıştı, yarışma 12 Haziran itibariyle sonlandırıldı ve değerlendirme aşamasına geçildi.
Taraftarlar çektikleri videoları ‘Millilerseninlecossun.com’ adlı siteye yükleyerek yarışmaya katıldı.
Yarışmanın jüri üyeliğini ise Spor Yazarları ve yorumcuları Lig Tv’den Şansal Büyüka, Habertürk Tv’den Faik Çetiner, A Spor’dan Ender Bilgin, NTV’den Güntekin Onay, 360 Tv’den Serhat Ulueren ,CNN Türk’den Emre Tilev ,TRT’den Ersin Düzen, Lig Radyo’dan Mehmet Ayan, Radyo Spor’dan Barış Ertül ve Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir yaptı.
Fatih Belediyesi 2016 Futbol Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek olan Milli Takıma destek vermek amacıyla “A Milli Takıma Destek Videonu Çek, Gönder, Milliler Seninle Coşsun” adı altında ödüllü bir yarışma düzenledi. Milli takımın motivasyonunu arttırmayı hedefleyen bu özel yarışmaya millileri ben coştururum diyen herkes katılabildi.
Yarışmaya hemen hemen her ülkeden insanlar katıldı. Yarışmaya katılımın olduğu ülkelerden bazıları Türkiye, Amerika, Azerbaycan, Almanya, Fransa, İngiltere …
Aynı zamanda yarışmaya 250 video ile rekor bir katılım oldu. Bir aylık yarışma boyunca 137 bin adet kullanıcı siteye giriş yaptı. 1 ayda birçok web sitesinden daha fazla sayfa gösterimine erişti.
Aynı zamanda Türkiye’nin her şehrinden de giriş yapıldı en çok giriş yapılan şehir İstanbul oldu. İstanbul’u Ankara, İzmir, Antalya ve Konya izledi.
Yarışmaya katılan videolar arasında en çok izlenen Hasan Mustan’ın ay Ay yıldızın parlasın göğsünde videosu 50 bin kez izlendi,
En ses getiren video ise Şerafettin Çaylı’nın Bedirhan Gökçe’nin de sözlerini yazdığı ve şiir okuduğu video oldu.
En ilginç olan ise Graffiti sanatçısı bir öğretmenin okulun duvarına yaptığı graffiti videosu dikkat çekiciydi.
Yarışmanın birinciliğini ise bütün jüri üyelerinin de beğenisi toplayan ve 3414 oyla ‘Fransa Fatihleri’ isimli şarkısı ile Tankut Eşber oldu.
Oylamada IP kısıtlamalı yapıldı, tek kullanıcı tek videoya oy verebildi.Dereceye giren ve diğer videolar www.millilerseninlecossun.com adresinden izlenebilir.
Sıralama ve dereceye girenlerin ödülleri şöyle;
1. Tankut Eşber 7 bin TL
2. Mustafa33 5 bin TL
3. Zeynep Yaşar 3 bin TL
Şerafettin Çaylı 1.000 TL
Ömer Faruk Şahan 1.000 TL
Tarık Yıldırım 1.000 TL
Hatice Günebakan 1.000 TL
Hasan Mustan 1.000 TL kazandı.