Oynadığı rollerde,izleyiciyi etkileyen veen göz alıcı karakterlerle izliyoruz Neslihan Yeldan’ı. Bir Demet Tiyatro’da canlandırdığı Füreyaile izleyicilerin gönlüne taht kursa da sonraki projelerinde de hep en güçlü ve zorlu rollerde karşımıza çıktı. 1987’de Ortaoyuncular Topluluğu’nda başlayan sanat yaşamında birbirinden değerli yapımlarda yer aldı. Her daim hayatının en baş köşesinde ise en sevdiği ve en aşık olduğu tiyatro oldu.

Şimdilerde ise Star’da yayınlanan İstanbullu Gelin dizisinde izlediğimiz Neslihan Yeldan,Craft Tiyatro’da Çağ Çalışkur’un yönetmenliğini yaptığı, Bora Akkaş, Berker Güven ve İdil Sivritepe ile birlikte oynadığı ‘Yen’ oyunuyla tabiri caizse döktürüyor.

Canlandırdığı ‘Maggie’ için, tiyatro kariyerimde karşılaştığım en zor karakterlerden biri diyen Yeldan, nevrotik, alkol düşkünü ve çocuklarına anne olmayı beceremeyen bir kadını canlandırıyor. 21. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri’nde ‘En iyi yardımcı kadın oyuncu’ dalında aday gösterilen Yeldan’ın oynadığı Yen, ayrıca dört dalda daha aday gösterildi. Başarılı oyuncu, açıklanan adaylıklardan sonra çok mutlu olduğunu ve ‘Yen’ için biraraya gelmelerinin tesadüf olmadığını sözlerine ekledi.

“Tiyatro sahnesi gerçek oyuncuların yeri”

Tiyatroyu 18 yaşından beri kendini bulduğu, ifade ettiği, mücadele verdiği, yorulduğuve vazgeçemediği bir aşk olarak tanımlayan Yeldan, “Tiyatro sahnesi gerçek oyuncuların yeri, er meydanı. Tiyatro, dizide olduğu gibi 20 tekrar yapmaya izin vermez. Canını dişine takar iki perdeyi bir kerede hatasız oynamaya çalışırsın. Sahnede seyircinin nefesiyle, enerjisiyle bir oyun oynamak, başka bir adrenalin” dedi.