Öğrenciler, en iyi kukla performansını sergilemek için yarışacak 1

İzmir Uluslararası Kukla Günleri kapsamında bu yıl 8. kez düzenlenen Forum Bornova Kukla Oyunu Yarışması’nda, 23 farklı okuldan öğrenciler, en iyi kukla performansını sergilemek için yarışacak.
Sanat ve eğlenceyi İzmirlilerle buluşturan Forum Bornova, dünyadaki sayılı kukla festivallerinden biri olan ve bu yıl 10. kez düzenlenen İzmir Uluslararası Kukla Günleri kapsamında, Forum Bornova Kukla Oyunu Yarışması’nın sekizincisini 12-13 Mart tarihlerinde gerçekleştirecek.
Öğrencilerin yanı sıra öğretmenler, veliler ve takipçisi olan seyircilerinin de merakla beklediği ilköğretim okulları arası Forum Bornova Kukla Oyunu Yarışması’nda, bu yıl 23 okulun öğrencileri, Grimm Kardeşler’in 1800’lü yılların başında bastırdıkları “Çocuk ve Yuva Masalları” adlı kitabının içinde yer alan “Fareli Köyün Kavalcısı” masalını sahneleyecekler. Katılımcılar, masal konusu ve ana karakterler sabit olmak üzere, senaryosu ve diyaloglarını istedikleri mekân ve zamanda yazabilecekleri bu yeni oyunla, kukla oynatım ve sahne tasarımı üzerine yoğunlaşırken, diyalog ve karakter tasarımı gibi yeni alanlarda yaratıcılıklarını konuşturacaklar.
Sanatı çocuklara öğretirken sevmelerini sağlayan, hayal gücü ve yaratıcılıklarını ön plana çıkaran Forum Bornova Kukla Oyunu Yarışması’nı kaçırmak istemiyorsanız 12-13 Mart tarihinde Forum Bornova’ya davetlisiniz.
8. Forum Bornova Kukla Oyunu Yarışması’na katılacak okullar: 23 Nisan İlkokulu, 80. Yıl Orhan Gazi İlkokulu, EÇEV, Gelişim Koleji, Işıkkent Eğitim Kampusü, İYTEV Yücel Tonguç Ortaokulu, İzmir Büyükçiğli Özel Türk İlkokulu, İzmir Fen Bilimleri Koleji, İzmir Nokta Okulları, İzmir Özel Tevfik Fikret İlkokulu, Karabağlar Kazım Karabekir Ortaokulu, Mustafa Baykaş Ortaokulu, ODTÜ G.V. Danışmanlığında Özel Ülkem Koleji, Ömer Özkan İlkokulu, Özel Çakabey Okulları, Özel Ege Lisesi, Özel İzmir Martı Koleji, Rota Koleji, Şehit Nazım Bey İlkokulu, TED Koleji