Öğretmenler Günü için Hediyeler ve Mesajlar 1

Öğretmenlerimiz, vazifesi kutsallıkla bürünmüş bireylerdir. Öğretmenler sadece 24 Kasım Öğretmenler Gününde değil her daim hatırlanmalıdırlar. Lakin dünyadaki en kutsal mesleği içtenlikle bitmeyen meslek aşkıyla icra etmektedirler. Öğretmenlerimiz en zorlu koşullarda öğrencilerini düşünen aileden sonra ikinci yuvalarının baş tacımızdırlar. Öğretmenlik ne kadar övülse ne kadar anılsa azdır. Öğretmenler; hiç korkmadan, yılmadan öğrencilerini eğitebilmek için zor koşullara katlanan hiç yılmayan kişilerdir. Geleceğimizin eğiticisi konumunda mesleklerini içtenlikle icra etmekte olan öğretmenlerimize şükranlarımızı dile getiriyoruz ve Öğretmenler Gün’ünü kutluyoruz. Onlar için öğretmenler günü mesajı olarak Mustafa Kemal’in şu sözüyle cümlemizi bitiriyoruz: ” Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.”

Öğretmenlerimiz… Değerli, düşünceli bir o kadar vefakar öğretmenlerimiz için nasıl hediye tercihi yapılır?

  Öğretmenler için ne yapsak azdır. Onlar geleceğimizi şekillendiren, çocuklarımıza ikinci yuva olan değerli bireylerimiz. Toplumun temelini oluşturan geleceğimiz olan çocuklarımızın, ailemizin doğan güneşleridir. Öğretmenlere hediye seçerken dikkat etmemiz gereken husus öğretmenimize her zaman öğretmenliğini hatırlatacak ve bir öğrencisinin hediyesi olduğunu hatırlatacak yani sizi hatırlatacak bir hediye seçmektir. Ayrıca öğretmenlerimiz için işlevi olan ve her daim hatırlayacakları bir hediye seçmeliyiz. Onları karakterine ve mesleğine uygun olmalı, severek yaptığı branşını anlatmalıdır. Bir matematik öğretmenine matematik temalı saatimizden hediye edebilirsiniz. Öğrenciler için öğretmen hediye seçenekleri kol saati, kalem seti, isme özel dolma kalem ve saat, Kemal Atatürk imzalı cüzdan alabilirsiniz. Ona branşını ve öğretmenliğini hatırlatacak hediye seçmelisiniz.

Öğretmen sevgilisi olanlar ne almalı? Hediye çeşitleri nelerdir?

Sevgiliniz öğretmen ise Öğretmenler Günü’nde ona çok özel bir hediye almalısınız. Sizi hatırlatacak aynı zamanda öğretmen olduğunu hatırlatacak hediyeler de olabilir. Sevgiliniz için 24 Kasım Öğretmenler gününde ona minyatür bahçe alabilirsiniz. Bu hediye çok popüler olmakla beraber baktığında ve aklına geldiği her vakit ona sizi hatırlatacaktır. Başka hediye olarak ise özel dizayn edilmiş kalem setlerimizden alabilirsiniz. Bu hediyeniz her daim ona öğretmen olduğunu hatırlatacak ve her daim yanında taşıyabileceği bir hediye olacaktır. Olmazsa olmazı sizin hediyenizi sizden bir eşyayı hep yanında taşımış olacaktır.

Öğretmenler Günü için öğretmenlere mesaj olarak özlü sözleri de yazdırabiliriz.

Öğretmenler gününde hediyenizin yanında ya da üzerinde öğretmenlere hitaben söylenmiş, öğretmenler günü hediyeleri yanına öğretmenler günü mesajları da yazdırabilmeniz mümkün. Bunun için en çok tercih edilen ise Mustafa Kemal Atatürk’ün ünlü sözleridir.

Leave a Comment