Elinizden bırakamayacağınız psikolojik bir aşk ve gerilim romanı!

Gizemli yazar JP Delaney’nin 5 haftadır New York Times çok satanlar listesinde olan kitabı “Önceki Kız” Pena Yayınları’yla raflarda yerini aldı.

Grinin Elli Tonu ve Trendeki Kız okurlarının elinden bırakamayacağı “Önceki Kız” hayatında bir dönüm noktasında tercihleri benzer iki kadının yani Emma ve Jane’nin gizemli hikâyelerini konu alıyor.

Hikâye, sıkı kurallardan oluşan uzun bir listeye uyması şartıyla ultra minimalist, esrarengiz bir mimar tarafından tasarlanmış, sade ama modern bir evi kiralayan Jane’nin daha önce o evde genç bir pazarlamacı olan bir önceki kiracı Emma’nın gizemli bir şekilde öldüğünü öğrenmesiyle başlıyor. Emma’nın geçmişi ve Jane’in hayatı neredeyse paralel ilerlerken birçok noktada kesişiyor.

Zekice kurgulanmış, olağanüstü bir roman olan “Önceki Kız”ın hikâyesi geçmiş Emma’yla şimdiki Jane arasında değişirken bu iki kadınla birlikte Folgate Sokak Bir Numara ve onun gizemli mimarıyla ilgili sırrı ortaya çıkarmak için psikolojik bir soruşturma içinde buluyorsunuz kendini.
Otuz beş ülkede yayımlanan “Önceki Kız”, 2017 yılının Ekim ayında Akademi Ödüllü yönetmen Ron Howard kamerasıyla beyazperdeye de yansıyacak.

“ÖNCEKİ KIZ”

Emma
Folgate Sokak Bir Numara. Burası gerçekten eşsiz. İyi ki burayı gördük. Sanki kaderimizde varmış.
Yeni bir başlangıç olacak.
Şu an tam da ihtiyacımız olan şey…

Jane
Folgate Sokak Bir Numara. Burası inanılmaz bir yer. İyi ki burayı gördüm. Sanki kaderimde varmış. Geçmişi geride bırakabileceğim bir yer.
Ama bazen evin kendisinin beni izlediğini hissediyorum.
Bazen yalnız değilmiş gibiyim.
Paranoyak değilim ama nedense böyle hissediyorum.
Burada daha önce kim yaşadı acaba? Peki flimdi nerede?
Burada bir şeyler olmuş, hem de kötü bir şeyler.
Önceki kıza bir şeyler olmuş…