Opera Marka Kimliğini ve Logosunu Yeniledi 1

Web tarayıcısı ile tanıdığımız Opera, artık farklı bir oluşumun içerisine girdi. Marka kimliği ve logosunu yenileyen Opera, artık temelleri sağlam bir yapıya büründü.

Uzun süredir bir dönüşüm süreci içerisinde olan Opera, artık yazılım şirketi olmadığını açıkladı. Eskiden Opera Software olan şirket adı artık sadece Opera olarak kullanılacak. Günümüzde sadece tarayıcı geliştirme şirketi olmayan Opera yeni kimliğiyle birlikte kullanıcılara online hizmetler sunan bir internet şirketi haline geldi.

“Kırmızı O” harfiyle tanıdığımız Opera logosu, değişimin simgesi olarak yenilendi. Eskiye göre daha modern bir hal alan logonun 3 boyutlu yapısı da arttırılmış. Logodaki O harfi sadece Opera’nın ilk harfini temsil etmiyor, aynı zamanda bilgisayarınızdan dünyaya açılan kapı anlamı da taşıyor. Logoya aradığımız her şeye Opera ile ulaşabilme kimliği de katılmış.

Opera’nın yeni logosu Opera Mini’nin iOS versiyonu ve Opera Mediaworks’de kullanılmaya başlandı. Önümüzdeki günlerde yeni logonun Android ve masaüstü platformlarda da kullanılması bekleniyor.

Leave a Comment