SON DAKİKA

Grafikhaber.net

Ordu Büyükşehir Belediyesi logosunu belirledi

Ordu Büyükşehir Belediyesi logosunu belirledi
Bu haber 31 Mayıs 2014 - 13:51 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi logosunun belirlenmesi için yürütülen kampanya seçilen logo tasarımının tanıtılmasıyla tamamlandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, 45 gün süren kampanya sürecinin ardından toplam 73 bin 820 kişinin oy kullandığını belirterek, “Bazı yerler vardır logoyu gördüğünüz zaman,  ‘Burası şudur’ dersiniz. Bugünden itibaren inanıyorum ki Ordu’nun da logosunun gözüktüğü yerde, ‘Ordu kendisine yakışan, modern bir çizgiden oluşan, yeşil ve mavisiyle, doğası ve fındığıyla, güzel bir logo çalışması yapılmış’ denilecek bir emek gösterildiği kanaatindeyim.

Kampanya süreci ile ilgili verdiği bilgilerin ardından oylamaya sunulan logoların hangi anlamları içirdiğini ve aldıkları oyları da kamuoyu ile paylaşan Başkan Enver Yılmaz,  birinci seçilen logonun toplam 30 bin 219 oy aldığını söyledi.

Logonun şekli Ordu’nun baş harfi olan O’ya benzer bir formda tasarlandı. “O” harfini oluşturan renklerden yeşil olan şehrin doğasını, mavi ise Karadeniz’i ve temiz havasını anlatıyor. “O” harfinin üstünde yer alan yaprak ise dünya markası olan fındığı temsil ediyor.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER