Oyuk yarışmasına başvurular başladı 1

Türkiye’nin ilk tematik festivali olan Barbaros Oyuk (Korkuluk) Festivali kapsamında düzenlenecek olan “OYUK YARIŞMASI” için başvurular başladı. Festival süresince ve sonrasında Barbaros Köyü’nde sergilenecek olan oyuklar yapmak isteyenler 20 Nisan’a kadar yarışmaya başvurabilirler. Barbaros Oyuk Festivali bu yıl 19-20-21 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek.
Urla’nın Barbaros Köyü’nde geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen ve oldukça yoğun ilgi gören Türkiye’nin ilk tematik festivalinin ikincisi 19-20-21 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek. Festival kapsamında düzenlenen “Barbaroslu Oyuklar” ve “Konuk Oyuklar” yarışmaları için de başvurular başladı. “Barbaroslu Oyuklar” kategorisine sadece Barbaros Köyü’nde ikamet edenler katılabilecek. “Konuk Oyuklar” kategorisine ise Türkiye’nin her yerinden katılım sağlanabilecek. “Konuk Oyuklar” kategorisine katılmak isteyenler 20 Nisan’a kadar, “Barbaroslu Oyuklar” kategorisine katılmak isteyenler 30 Nisan’a kadar başvuru yapabilirler.
KIRSALDA SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA
2. Barbaros Oyuk Festivali’nin hazırlık çalışmalarının hızla devam ettiğini belirten Festival Komitesi Başkanı Demet Küçükkayalar, “Festivalimizi, tarımsal ve el işi üretime dikkat çekmek ve geleneklerimize sahip çıkmak amacıyla düzenliyoruz. Köyümüzün sessizliğine, sakinliğine zarar vermeden, doğal dokusunu bozmadan, unutulmuş geleneklerimizi canlandırmak, üretim gücümüzü ortaya çıkarmak ve kırsal yaşamın bize sunduğu nimetlerden ödün vermeden sürdürülebilir kalkınmamızı sağlamayı amaçlıyoruz. Birinci festivalde 6 bin kişiyi Barbaros’a çekmeyi başardık. Bu yıl hedefimiz 10 bin ziyaretçiye ulaşmak” dedi.

Leave a Comment