Parti Sepeti’nde Uçan Balon Çeşitleri 1

Özellikle yaz aylarının da gelmesiyle birlikte açık hava organizasyonları da yoğunlukla yapılmaya başladı. Organizasyonları daha eğlenceli hale getirmek için çeşitli yollara başvuruluyor. Özellikle seçilen mekân üzerinde yapılan süslemeler ve değişiklikler ortamın havasını farklı yönlerde etkiler. Bu sebeple mekânı hareketlendirmek için ışıklandırmalar, ağaç süslemeleri ve uçan balon süslemeleri sıkça tercih ediliyor.

Uçan Balon Nedir ve Hangi Alanlarda Kullanılır?

Uçan balon, folyo veya latex balonlarının helyum gazı ile doldurulması ile üretilen balon çeşididir. Özellikle açık hava organizasyonlarının öncelikli mekân süslemesi tercihleri arasında yer alan bu balonlar, düğün, nişan, parti ve doğum günlerinde sık sık tercih ediliyor.

Uçan balonun dekoratif unsur olarak kullanıldığı bir diğer organizasyon da mekân açılışlarıdır. Mekân dışını dekore etmek için farklı renkleri bir araya getirerek ve farklı şekillendirmeler yapılarak çeşitliuçan balon süslemeleri yapılabiliyor. Bunlar genellikle kapı girişlerini tamamlayan süslemelerdir.

Nişan, düğün gibi organizasyonlarda ise uçan balonları genellikle mekânı çevrelerken görürüz. Ancak gelin ve damadın masasına dikkat çekmek için onların oturduğu masanın veya sandalyenin arkasında kullanılır. Doğum günleri uçan balonların en sevildiği organizasyonlardır. Özellikle de çocuk doğum günlerinin vazgeçilmezi sayılır. Sevimli kahramanların ya da süper kahramanların resimleriyle buluşturulan uçan balonlar çocukların gözdesi halinde. Bu tür organizasyonlarda balonlar çocukların eğlenebilmesi için alçak yerlerde sabitlenir.

Bunların yanı sıra dilek balonları da uçan balonlar arasındadır. Genellikle Hıdırellez gibi bayramlarda dilek tutmak için uçurulur bu balonlar. Ancak insanların dilek tutmaya karşı özel bir ilgisi olduğu için bu tarz zamanların dışında da dilek tutmak için bu balonların kullanıldığı oluyor. Parti Sepeti’nde hemen her çeşit uçan balon mevcut bulunuyor.  http://www.partisepeti.com/ucan-balon adresinden uygun fiyatlarla sunulan ürünlere hızlı ve kolay yoldan ulaşabilirsiniz.

Leave a Comment