Paşabahçe’nin ‘Cam Küre Tasarım Yarışması’na Başvurular Başladı 1

PAŞABAHÇE GELECEĞİN ‘CAM’ TASARIMCILARINI ARIYOR
Paşabahçe’nin bu yıl ilk kez düzenlediği ‘Cam Küre Tasarım Yarışması’na başvurular başladı. Üniversitelerin Tasarım, Seramik ve Cam Bölümleri ile Güzel Sanatlar Fakülteleri’nin lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin katılabileceği yarışmaya son başvuru tarihi 30 Nisan 2015. Yarışmanın birincisi 10 bin TL, ikincisi 7 bin 500 TL, üçüncüsü 5 bin TL ödül kazanacak.
20.03.2015 – Türkiye’nin lider cam ev eşyası markası Paşabahçe’nin çevreci ve sağlıklı çözümler sunan camın, değişen yaşam mekanlarında kullanılması ve yaratıcı tasarımlar ile geleceğe taşınmasını amaçlayan “İhtiyacını Camdan Tasarla” konulu ‘Cam Küre Tasarım Yarışması’na başvurular başladı. Bu yıl ilk kez düzenlenen yarışma gençleri değişen yaşam mekanları ve olanaklarla birlikte çevreye duyarlı, sürdürülebilir, üretilebilir, uygulama kolaylığı sunan ve yenilikçi tasarımlar hazırlamaya davet ediyor.
Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki üniversitelerin Tasarım, Seramik ve Cam Bölümleri ile Güzel Sanatlar Fakülteleri’nin lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin katılımına açık olan yarışmaya başvurular 30 Nisan 2015 tarihine kadar yapılabilecek. Yarışmanın birincisi 10 bin TL, ikincisi 7 bin 500 TL ve üçüncüsü 5 bin TL’lik ödüle sahip olacak. Yarışmada ayrıca 2 bin 500 TL’lik üç mansiyon ödülü verilecek.
Yarışmaya katılan projelerde özgünlük, daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış olması, halihazırda tasarımı yapılmış, üretilmiş ve satışa sunulmamış olması şartları aranıyor. Yarışmaya ilişkin daha detaylı bilgiler www.camkureyarismasi.com web sitesinde yer alıyor.