Product Design master burs yarışması 1

İtalya’nın YÖK onaylı tasarım okulu NABA, 2015 Ocak dönemi master programları için yarışmalarını duyurdu. Product Design bölümü için bu sene 3 yetenekli öğrenciye burs verecek. Burs oranları  %60, %50 ve %40.
Proje konusu nedir?
Bu seneki burs yarışmasının konusu: “New humanity” / “Yeni insanlık”. Sponsor firma Italwin. Katılımcılardan mikro projeler isteniyor. Gelecekte yaşam nasıl olacak? Projede üzerinde durulması gereken kavramlar ise yeni üretim teknikleri, yeni malzemelerin kullanılması, enerjinin farklı kullanılması, güzellik ve sağlık için yeni fikirler, yeni dağıtım, işleme, erişim ve tüketim kullanım fikirleri gibi konular. Konu yoruma açık olduğu için lütfen orjinal burs metnini bizden isteyin. ([email protected])
Proje hangi formatta hazırlanacak? Başvuru için gerekli belgeler nelerdir?
Yarışma projesi, portfolyo (çalışmalarınızdan ve projelerinizden oluşan), CV, motivasyon mektubu, transkript, diploma ve başvuru formu.
Bütün belgeler dijital ortamda İngilizce ya da İtalyanca hazırlanıp, yarışma projesi ile kişisel portfolyo ve diğer dokümanların yer aldığı iki ayrı pdf halinde iletilecek.
Başvuru formunu [email protected] adresinden temin edebilirsiniz. Lütfen telefon numaranızı da yazarak ilgilendiğiniz bölümün adını belirtin ki sizlerle bu konudaki tecrübelerimizi de paylaşabilelim.
Belgeleri nereye göndereceğim?
Bütün belgeler NABA resmi Türkiye temsilcisi Vera Eğitim’e e-mail yoluyla ulaştırılacak: [email protected]
Başvuru için bir ücret ödemem gerekiyor mu?
Hayır, başvuru için hiçbir ücret ödemeniz gerekmiyor. Vera Eğitim Danışmanlık, NABA’ nın resmi temsilcisi olduğundan buradaki ofisi gibi çalışır.  Hiçbir aşamada ücret ödemezsiniz.
Son başvuru tarihi ne zaman?
Son başvuru 29 Ağustos 2014. Bu tarihte belgelerin İtalya’ya ulaşmış olması gerekiyor. Fakat son günü beklememekte fayda var.
Sonuçlar ne zaman açıklanacak?
Sonuçlar 15 Eylül günü www.italyada.net ve www.veraedu.com adresinde duyurulacak. Ayrıca kazanan öğrencilere e-mail gönderilecek.
Kaç kişiye burs verilecek?
Toplam 3 yetenekli öğrenciye %60, %50 ve %40 burs verilecek. Kazanan öğrenciler NABA’nın Ocak 2015′de başlayan, İngilizce eğitim veren, 2 yıllık Product Design bölümünün 1. yıllında indirimli master yapma hakkı kazanacak.
Burs sadece Ocak 2015 tarihinde başlayan master programı için geçerlidir, bir sonraki döneme aktarılamıyor. Naba’nın Ocak 2015’de başlayan Product Design eğitim ücreti ilk yıl için 13.000 €’dur.

Leave a Comment