PROSteel 2015 Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması 1

Türk Yapısal Çelik Derneği (TUCSA) ve Borusan Mannesmann’ın ortaklaşa düzenlediği PROSteel 2015 Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması için kayıtlar 29 Eylül’de başlıyor. Bu yıl 15’incisi düzenlenecek olan yarışmanın konusu “Rekreasyon Alanında Sosyal Odak Tasarımı” olarak belirlendi.
PROSteel 2015 için son başvuru tarihi 9 Mart 2015 Pazartesi, son teslim tarihi ise 25 Mart 2015, Çarşamba saat 17:00’dir.
Türk Yapısal Çelik Derneği (TUCSA) ve Borusan Mannesmann’ın ortaklaşa düzenlediği PROSteel 2015 Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması için kayıtlar 29 Eylül’de başlıyor. Bu yıl 15’incisi düzenlenecek olan yarışmanın konusu “Rekreasyon Alanında Sosyal Odak Tasarımı” olarak belirlendi. Türkiye’deki en köklü öğrenci yarışması ünvanını elinde tutan yarışmada birinciye 8.000 TL, ikinciye 5.000 TL ve üçüncüye 3.500TL ödül verilecek. Yarışmada Borusan Mannesmann tarafından verilen 7.500 TL tutarında özel bir ödül de bulunuyor. PROSteel 2015 için son başvuru tarihi 9 Mart 2015 Pazartesi, son teslim tarihi ise 25 Mart 2015, Çarşamba saat 17:00’dir.Ana sponsorluğunu Borusan Mannesmann’ın üstlendiği PROSteel 2015 Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması başvuruları 29 Eylül 2014 tarihinde başlıyor. Prosteel 2015’in konusu “Rekreasyon Alanında Sosyal Odak Tasarımı” olarak belirlendi. Yarışmada katılımcılardan kent parkları, doğal parklar, kıyı şeridi gibi rekreasyon alanlarında açık, yarı açık ve kapalı mekânlardan oluşan, ana mekân ve servis mekânları bulunan bir “Sosyal Odak” tasarlamaları isteniyor. Ana mekânın her türlü sosyal ve kültürel buluşmaya imkan verecek şekilde toplantı, sergi, söyleşi, konser, atölye çalışmaları için uygun olması gerekiyor. Sosyal Odak Mekânı’nın bulunduğu çevrenin iklimsel koşullarına bağlı olarak farklı zaman dilimlerinde yarı açık ve açık mekana dönüşebilecek ve içinde bulunduğu rekreasyon alanı ile bütünleşebilecek yapıda olması öngörülüyor.Bu yıl 15’incisi düzenlenen yarışma Mimarlık ve İnşaat Mühendisliği bölümlerinde okuyan öğrencilerin birlikte çalışmalarını teşvik etmeyi ve öğrencilerin çelik yapı tasarımı ve uygulamaları konularında deneyim kazanmalarını hedefliyor. Öğrencilerin çelik yapının özelliklerini vurgulayan yaratıcı çözümler geliştirmesi isteniyor. En az bir Mimarlık ve bir İnşaat Mühendisliği bölümü öğrencisin bulunması gereken takımlar en çok 5 öğrenciden oluşabiliyor. Yarışmaya katılmak isteyen öğrencilerin başvurularını en son 9 Mart 2015 tarihine kadar ulaştırmaları gerekiyor.
Yarışma başvuruları Borusan Mannesmann Facebook sayfasından yapılabiliyor.
www.facebook.com/BorusanMannesmannBoru)
Yarışma jürisi
Yüksek Mühendis, Mimar Prof. Dr. Hasan Şener’in başkanlığını üstlendiği juride İstanbul Kültür Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden Yüksek Mimar Prof. Dr. Ayhan Usta, Yeditepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nden İnşaat Yüksek Mühendisi Prof. Dr. Nesrin Yardımcı, Yüksek Mimar Dr. Selim Velioğlu, İnşaat Yüksek Mühendisi Dr. Selçuk İz, Yüksek Mühendis, Mimar Yaşar Marulyalı ve Mimar Cem Sorguç bulunuyor.
Öğrencilere cazip ödüller
PROSteel Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması’nda ilk 3’e giren yarışmacılara para ödülleri veriliyor. 1’inci proje 8.000 TL, 2’inci 5.000 TL ve 3’üncü 3.500 TL ödül kazanıyor. Yarışmada Borusan Mannesmann da 7.500 TL tutarında Özel Ödül veriyor. Özel ödül ağırlıklı olarak Borusan Mannesmann ürünleri ile tasarlanmış projeler arasından seçilen projeye veriliyor. Mansiyon ve Teşvik ödülleri ise toplamda 5.000 TL’yi buluyor. Jüri değerlendirmesinde son elemeye kalan projelerin katılımcılarına “Başarılı Katılım Belgesi” veriliyor.
PROSteel 2015 ÇELİK YAPI TASARIMI ÖĞRENCİ YARIŞMASI SON BAŞVURU TARİHİ 9 MART!

Leave a Comment