Renault Trucks yakıt tasarrufu şampiyonunu arıyor 1

Renault Trucks’ın düzenlediği “Yılın Yakıt Tasarrufu Şampiyonu Kim?” adlı ekonomik sürüş yarışmasının İzmir ayağı 10 Mayıs günü başladı.
Renault Trucks’ın yoğun ilgi gören ekonomik sürüş yarışı Optifuel Challenge 2015, Antalya’da gerçekleştirilen ilk ayağın ardından 25-29 Mayıs tarihleri arasında yapılacak olan İzmir ayağı ile devam ediyor.
05-09 Mayıs tarihlerinde Antalya’da başlayan, İzmir’de de ikincisi yapılacak Optifuel Challenge 2015 yarışması daha sonra sırasıyla Mersin, Samsun ve Kayseri’de gerçekleştirilecek.
İzmir’den ve civar beldelerden yarışmaya başvuran kişiler arasından seçilen şoförler belirlenen 26 km’lik güzergahta Renault Trucks T Optifuel çekici ve 22 ton yüklü treyler ile yarışacaklar. Renault Trucks’ın sürüş takip sistemi Infomax sonuç raporlarındaki değerleri ile belirlenecek yakıt tasarrufu yarışmasının birincisi 4 adet Michelin lastik, ikincisi Renault Trucks Oil’den iki yıllık, üçüncüsü ise 1 yıllık motor yağı ile ödüllendirilecek.
Toplantıda Renault Trucks hakkında bilgi veren Tolga Küçükyumuk “Yakıt tasarrufunda lider Renault Trucks’ın tamamen yenilenen ürün gamının düşük yakıt tüketimi ve dayanıklılık genlerinde bulunuyor. Araçtan sağlanan yakıt tasarrufuna ek olarak uzman eğitmenler tarafından verilen Optifuel Eğitimi ve Infomax sürüş takip sistemi ile filoların genel giderlerini daha da azalıyor.” dedi.
“Yılın Yakıt Tasarrufu Şampiyonu Kim?” yakıt ekonomisi yarışı, 4 Mayıs günü Renault Trucks Türkiye Bölge Satış Direktörü Tolga Küçükyumuk, Renault Trucks Türkiye Bölge Satış Müdürü Engin Demirel ve Koçaslanlar Otomotiv yöneticilerinin katıldığı tanışma toplantısı ile başladı.
Toplamda 5 ilde gerçekleştirilen yarışmanın birincileri ise Eylül ayında İstanbul’daki Türkiye Finali’ne katılacaklar. Türkiye Finali’nin en iyi yakıt değerlerini sağlayan ilk iki yarışmacı ise Ekim ayında düzenlenecek olan Optifuel Challenge Avrupa Finali’nde Türkiye’yi temsil etme imkanı yakalayacaklar.

Leave a Comment