Sabancı Vakfı 4. Kısa Film Yarışması finalistleri belli oldu 1

Sabancı Vakfı’nın “Kısa Film Uzun Etki” sloganı ile düzenlediği Kısa Film Yarışması’nın dördüncü yılında finalistler belli oldu. Bu yıl “Dijital Yalnızlık” temasıyla düzenlenen Sabancı Vakfı 4. Kısa Film Yarışması’na 490 filmle rekor başvuru gerçekleşti. Ön jüri değerlendirmesinin ardından, finale kalan 13 filmin ve yönetmenlerinin isimleri Kısa Film Platformu web sitesinde (www.kisafilmuzunetki.org) duyuruldu.
Finale kalan 13 kısa film jüri tarafından değerlendirilecek ve dereceye girmeye hak kazanan 3 kısa film belirlenecek. Ödüller 15 Ocak’ta düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak. Yarışmanın birincisi 20 bin TL, ikincisi 15 bin TL, üçüncüsü de 10 bin TL ile ödüllendirilecek.
Finale Kalan Kısa Filmler:
FİLMİN ADI
YÖNETMEN
Aklınızdaki Cennet
Sıla Ünlü
Bul Beni
Elif Reis
Dijital Pizza
Veysel Aslan
Egemen Oyunda
Ali Osman Taşlı
Etiket
Sinan Salaz
Geyik
Deniz Altun
Girdap
Cüneyt Işık
Kabuk
Behrouz Alami
Nasıl Bilirdiniz?
Ayşenur Erdoğan Gökçe
Oralet
Ali Çelik
Parti
Efe Can Yıldız
Weltshmerz
Can Özmen
Zeytin Çekirdeği
Çetin Öncü
Kısa Film Platformu genç yönetmenlerle ustaları buluşturacak
Kısa Film Yarışması ile yeni sanatçıların yetişmesine vesile olmayı da hedefleyen Sabancı Vakfı, genç sinemacıları usta isimlerle bir araya getirecek. Yarışmaya başvuran herkese açık olarak düzenlenecek Kısa Film Platformu Buluşmaları, 14 Ocak’ta Sabancı Center’da gerçekleştirilecek. Gençler, usta isimlerle bir araya gelerek onların deneyimlerinden yararlanma fırsatı bulacak.