Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması’nda finale kalan filmler belli oldu

200’e yakın filmin başvurduğu “Ayrımcılık” temalı Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması’nda finale kalan 10 film açıklandı. Yarışmada ödüller 16 Ocak’ta yapılacak törenle sahiplerini bulacak.

Sabancı Vakfı Kısa Film Yarışması’nda finale kalan 10 eser belli oldu. Toplumsal sorunları sanat aracılığıyla ele almak amacıyla düzenlenen ve bu yılki konusu “Ayrımcılık” olan yarışmaya 200’e yakın kısa film başvurdu. Ön jüri değerlendirmesinin ardından belirlenen 10 filmin ve yönetmenlerinin isimleri Kısa Film Platformu (www.kisafilmuzunetki.org) üzerinden açıklandı.

Finale kalan 10 kısa film, jüri tarafından değerlendirilecek ve dereceye girmeye hak kazanan 3 kısa film belirlenecek. Yarışmanın birincisine15 bin TL, ikincisine 10 bin TL, üçüncüsüne 5 bin TL para ödülü verilecek. Ödüller, 16 Ocak’ta düzenlenecek ödül töreninde sahiplerini bulacak.

Finale Kalan Kısa Filmler:

FİLMİN ADI

YÖNETMEN

Afaf – Günahsız

Ercan Akan

Artı Bir

Abdullah Şahin

Bebek Evi

Ezgi Temel

Biilaç

Furkan Han Mert

Çark

Salih Ortaçay

Çentik

Ahmet Kızıl

Fener

Ahmet Volkan Ekşi

Gülizar

Yahya Ozan Çalışkan

Mesai

Elif Parlak

Sen Kadın’sın

Fikret G. Fırat

Kısa Film Platformu gençlerle ustaları buluşturacak

Kısa Film Yarışması ile yeni sanatçıların yetişmesine vesile olmayı da hedefleyen Sabancı Vakfı, genç sinemacıları usta isimlerle bir araya getirecek. Yarışmaya başvuran herkese açık olarak düzenlenecek Kısa Film Platformu Buluşmaları, 15 Ocak’ta Sabancı Center’da gerçekleştirilecek. Gençler, usta isimlerle bir araya gelerek onların deneyimlerinden yararlanma fırsatı bulacak.