Sağlıklı Kilo Vermenin Yolu; Aristo Diyeti

Hemen herkes hayatının belli bir döneminde diyet yapmıştır. Zaman zaman popüler olan diyet listeleri, mutlaka hayatımıza girmiştir. Diyet ve sağlıklı yaşam konuları popüler olduğu için bu şok diyet listeleri hayatımıza girmeye de devam edecek. Ancak sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız popüler hale gelen diyetleri gelişigüzel bir şekilde uygulamayı bırakmanız gerekir. Çünkü bu tür diyetleri birkaç kilo vermenizi sağlasa da bir süre sonra bu kilolardan daha fazlasını geri alabilirsiniz. Bir kısır döngüye girmek ve sürekli kilo alıp vermek psikolojinizi de etkiler. Bedeninizi bir deneme tahtasına çevirmek yerine diyetin ne anlama geldiğini ve sağlıklı beslenmek için neler yapabileceğinizi görmeniz gerekir. Kulaktan dolma bilgiler, birdenbire karşınıza çıkan diyet listeleri ile sağlıklı bir şekilde kilo veremezsiniz. Yanlış bilgilerle uyguladığınız kilo verme yöntemleri sağlığınızı kaybetmenize neden olabilir. Doktorlar ve diyetisyenler kilo vermenizden önce sizin sağlığınızı düşünür. Bu açıdan kilo verme takıntısını bir kenara bırakıp öncelikle nasıl sağlıklı beslenebileceğinizi görmeniz gerekir.

Bir diyeti uygulamak, sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmak için en doğru yoldur. Ancak doğru diyeti seçmek ve bir uzmanla çalışmak önem taşır. İşte bu noktada Dr. Gönül Ateşsaçan’ın desteğiyle Aristo diyeti yapabilirsiniz. Çünkü Aristo diyeti tamamen kişiye özel olarak hazırlanır. Bitkisel bazlı bir beslenme programı olan Aristo Diyeti, aç kalarak kilo vermeye kesinlikle karşıdır. Yapılan görüşmeler ve testlerle size en uygun diyet listesi hazırlanır. Almanız gereken kalori, tüketmeniz gereken miktarlar tamamen size özeldir. Aristo diyeti hayvansal gıdaların ve glütenleri besinlerin tüketilmemesini önerir. Hayvansal gıdaları tüketmediğinizde aç kalacağınızı düşünebilirsiniz. Ancak Aristo diyeti, sebze, meyve, kuru baklagiller, kuru yemişler ve tahıl grubu besinleri en dengeli şekilde tüketilmesini sağlar. Böylece aç kalmadan, halsiz hissetmeden, mutsuz olmadan sağlıklı bir şekilde hayalinizdeki kiloya ulaşabilirsiniz.

Aristo diyetinin inceliklerini Dr. Gönül Ateşsaçan’ın“Aristo Diyeti ile Yeni Yaşam” kitabında bulabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için tıklayın.

Aristo diyeti yapmaya başladığınızda bedeninizdeki değişiklikler sizi şaşırtabilir. 3 hafta boyunca glütensiz ve hayvansal besinler olmadan beslenmeniz istenir. Bu şekilde aç kalmadan kendinizi hafif ve enerjik hissetmeye başlarsınız. Düşük şekerli meyveler, sebzeler, bitkisel sütler ve bakliyatlarla zengin öğünler hazırlayabilirsiniz. Aristo diyeti dilediğiniz kiloya ulaşmak için çıktığınız yolda daha mutlu, huzurlu ve enerjik olmanızı sağlar. Fiziksel hafifliğin yanında zihinsel huzura da sahip olursunuz. Çünkü bitkisel bazlı beslenme ile hem sindirim sisteminiz hem de bağırsaklarınız düzene girer. Vücudunuzdaki bu olumlu değişiklikler tüm hayatınıza yansır. Aristo Diyeti yaparken Dr. Gönül Ateşsaçan’ın desteğiyle her geçen gün hayalinizde bedene yaklaşabilirsiniz.

Başlamak için detaylı bilgi: http://www.aristodiyeti.com.tr/uzaktan-diyet-programi