Sanata dair herşey Sanat Duvarında 1

Sanata dair her türlü paylaşımın olduğu sanatseverlerin yakından takip ettiği Sanat Duvarı internet sitesi 2015 yılında yayın hayatına başlamıştır. İnternet üzerinde sanat ve sanata dair her türlü paylaşımın yapıldığı bir sanat platformudur. Sanatsal etkinlikler başta olmak üzere sanata dair her türlü bilginin ve çalışmanın paylaşılarak daha fazla kişiye duyurulmasını amaçlayan sanat duvarı bu çerçevede herkese sayfalarını açmıştır.

Edebiyat, sinema, heykel, mimari, resim, tiyatro, müzik, görsel sanatlar başta olmak üzere birçok alanda yayınları ile sanata dair her şeyi bir tık ötenize getirmeyi gaye edinen sitemiz sanat dallarındaki gelişmeleri duyurmayı amaçlamıştır.

Sanattan ve sanatsal zevkten habersiz bireylerin oluşturduğu bir toplumun ruhu yok edilmiş gibidir. Bu sebeple sanata dair paylaşımlarımızın bir amacı da ulaştığımız herkese sanatsal zevki ve bilimsel düşünceyi verebilmektir. Sanat Duvarı’nın yazarları toplumsal bilinçle hareket etme zorunluluğunu her daim hisseder.

Sanat Duvarı’nın başlıca kategorileri şunlardır;  Edebiyat, Sinema, Müzik, Tiyatro, Resim, Heykel, Mimari, Görsel sanatlar ana başlıklar olmak üzere her sanat dalına ait alt başlıklar ile zengin içeriği ile sitemiz yayın hayatına son hız devam etmektedir.

Sitemizde her sanat dalından yazar, çizer ve şaire yer verilmektedir. Ülkemizin yetiştirmiş nadide sanat adamlarından olan Atilla İlhan’ın Ben Sana Mecburum adlı eserine ulaşmak için “attila ilhan ben sana mecburum” linkine tıklamanı yeterlidir.

Hem yerli hem yabancı sanatçıların birçok eserine yer verilen sitemizde Auguste Rodin’in “Düşünen Adam” adlı eserin ve Türkiye macerasına ulaşmak için  “rodin düşünen adam” tıklamanız yeterli. Düşünen adam heykeli tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de meşhur bir heykeldir. Heykeli yapan Auguste Rodin hakkında bilinmeyenleri sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Yukarıdaki sanat dalları hakkında her türlü etkinlik haber ve programın duyurulması için Etkinlik Rehberi bölümü düzenlenmiştir. Amatör yazar ve çizerlerin çalışmaları başta olmak üzere bilimsel ve akademik çalışmaların yayınlanması için Serbest Duvar bölümü aktif edilmiştir.

Leave a Comment