Her ay düzenlenen sergilerle İzmir’in sanat hayatına renk katan Selçuk Yaşar Sanat Galerisi’nde 2017 yılının ilk sergisi 5 Ocak 2017 Perşembe günü açılıyor. Galeri yılın ilk sergisinde Türk Resim Sanatı’nın ustalarından biri olan Erol Kınalı’nın “Dönemden Döneme Resimlerim” adlı sergisine ev sahipliği yapacak.

Akrilik ve karışık teknik kullanılan 33 eserin sanatseverlerin beğenisine sunulacağı sergi 28 Ocak 2017 tarihine kadar açık olacak.

Erol Kınalı Kimdir?
1944 yılında İskenderun’da doğdu. 1965 – 1968 yılları arasında Gazi Eğitim Enstitüsü’nde resim ve heykel eğitimi gördü ve Resim Bölümü’nden mezun oldu. 1969 – 1975 yıllarında Milli Eğitim Bakanlığı’ndan burslu olarak gittiği Münih Devlet Güzel Sanatlar Akademisi’nde Prof.Breninnger ile çalıştı. Bu çalışma sonucunda “Meisterschüler”(usta öğrenci) olarak diplomasını aldı. Kültür Bakanlığı’nda, Hacettepe Üniversitesi’nde ve daha sonra, Kız Teknik Yüksek Ögretmen Okulu’nda ögretim görevlisi olarak çalıştı. 1977 – 1982 yıllarında Devlet Güzel Sanatlar Akademisi’nde ögretim üyesi olarak görev yaptı. Ardından Almanya’ya geri döndü. Bonn şehrinde eğitimci olarak sanatsal çalışmalarına devam etti. 1984 yılında Mimar Sinan Üniversitesi’nden “Sanatta Yeterlilik” (Doktora) aldı. 1993 yılında Königswinter’de atölye çalısmalarına başladı. Bungertshof Sanat Dernegi Sanat Başkanlığı’nı yürüttü.

Bugüne kadar yurt içi ve yurt dışında pekçok karma ve kişisel sergiler açan, birçok ödül alan, eserlerinin çoğu koleksiyonerlerin ve devletin koleksiyonlarında bulunan Erol Kınalı, 2013 yılından bu yana yaşamakta olduğu Antalya Kaş’ta resim çalışmalarını sürdürmektedir.