Sigortasız  çalışanlar kredi kartı alabilirmi 1

Sigortasız Çalışanlara Kredi Kartı

Türkiye’de ve dünyada milyonlarca kişi çalışmış olduğu iş yerinde, sigortasız olarak görev yapmaktadır. Ayrıca özel sektör çalışanları haricinde, bir çok alanda mesleki faaliyet sürdüren serbest meslek sahibi bireylerin bankacılık sektörü ile aralarında oldukça mesafeli bir ilişki varlığını sürdürmektedir.

Örneğin bir kooperatif üyesi olarak görev yapmış olduğunuz firmadan alacağınız bir kaç evrak aracılığı ile bankaların kredi ya da kredi kartı gibi hizmetlerine yapmış olduğunuz başvuru talepleriniz, başarılı ve hızlı bir şekilde gerçekleştirme şansına sahip olabilirsiniz. Ayrıca eğitim alabilir ve bu eğitiminiz esnasında part-time ya da full-time çalışabilirsiniz.

Çalışmış olduğunuz meslek dallarında sigortalı olma gibi bir şansınız yok ya da yapılmamış ise yine de, bankaların kredi kartı hizmetlerinden faydalanma şansınızın var olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Ömür boyu yapacağınız meslek dalında sigortası olmayan bir personel olarak çalışabilir, bir çok serbest meslek alanında faaliyetler yürütüyor olabilirsiniz ve hatta öğrenci bile olsanız aklınıza bankalar sigortasız çalışanlara kredi kartı veriyor mu? gibi sorular gelmesine izin vermemelisiniz.

Sigortasız Çalışanlara Kredi Kartı Veren Banka Var mı?

Öncelikle bu sorunun cevabını sizlere vermek ve evet! “sigorta olmasa bile kredi kartı veren banka var” dememiz gereklidir. Şimdi yukarıda belirttiğimiz konuda, vermiş olduğumuz tüm örnekleri sizler için kısaca açıklayalım. İlk olarak kooperatif üyelerinin sigortasız oldukları için bankaların kredi kart hizmetlerinden faydalanma şansının olup, olmadığını konuşalım. Evet , kooperatif üyeleri hemen şimdi bir banka şubesine gidip “kredi kartı başvurusu” gerçekleştirmesi halinde, anında bir kredi kartı sahibi olma şansına sahip olabilirler.

Yapmanız gereken işlem çok basit, kooperatif ofislerinde bulunan sekreterlikten maaş yazısı ya da maaş bordrosu alarak, bankalara kredi kartı başvuru talebinde bulunabiliyor. Bankalar kooperatif üyelerinin kredi kartı hizmeti alma konusuna oldukça sıcak bakar ve ayrıca bir çok bankacılık hizmetinden faydalanması sağlar. Ayrıca öğrenciler kendilerine özel olarak düzenlenen düşük limitli kredi kartları ile hizmet alabilir ve bir çok harcamayı bu kartlar aracılığı ile yapabilirler . Bir çok banka öğrencilerin kart başvurularında, öğrenci belgesi ve vatandaşlık numarası bulunan kimlik belgesi istemektedir.

Ayrıca Bakınız ; sigortası olmayanlara kredi veren bankalar