Siyer dergileri logo yarışması başlıyor! 1

Siyer dergileri logo yarışması başlıyor!

İsmini siyer ağırlıklı çalışmaların yanı sıra birçok güzel etkinliklerle duyuran Siyer Vakfı, yeni bir projenin startını daha verdi. Uzun süredir üzerinde çalıştıkları 3 derginin logo aşamasına gelindi. Dergilerin logo çalışmasını klasiğin dışına çıkarak yapan Siyer Vakfı, bu konuda da örnek bir tavır sergiliyor. Dergilerin logolarını kim belirleyecek sorusuna elbette ki, logoyu en güzel tasarlayan belirleyecektir. İşte haberin detayı:
Siyer Vakfı
Siyer Vakfı bünyesinde faaliyet gösteren, ilkeli ve kaliteli çalışmalarıyla yayın dünyasına farklı bir soluk kazandıran SİYER YAYINLARI, Ekim 2016 itibariyle 3 yeni dergi ile süreli yayınlar alanında da farklı bir heyecan katmak istiyor.
Bahar ve Güz dönemleri olmak üzere yılda iki sayı olarak yayımlanacak Hakemli Siyer Araştırmaları Dergisi ağırlıklı olarak akademik alandaki çalışmalara,
Üç ayda bir yayımlanacak Siyer Dergisi (Popüler), toplumumuzun her kesimine yönelik,
Üç ayda bir yayımlanacak Siyer Çocuk Dergisi de geleceğimizi inşa edecek çocuklarımıza yönelik olacaktır.
Yarışmanın Amacı:
Siyer Vakfı ve Siyer Yayınları’nın kurumsal olarak ilkelerini yansıtan, bu mesaj ve düşünceler ile özdeşleşecek, İslam Tarihi ve Asr-ı Saadet’in tarihsel, sosyolojik, fiziksel yapısıyla ilişki kuracak, evrensel değerlerle üretilmiş, işlevsel nitelikte ve akılda kalıcı görsellikte, her dergiye özel olmak üzere logoların tasarlanması amacıyla bir yarışma başlatmıştır.
Teknik Koşullar:
– Seçilen logo tasarımı, kurumsal kimlik çalışmasının bir parçası olarak,Siyer Dergilerini temsilen her türlü basılı materyal ve dijital ortamda, medya ve reklam çalışmaları ile promosyon ürünleri (bez bayrak, flama, pirinç plaket)kırtasiye malzemeleri, antetli kağıt, faks kağıdı, kart, zarf, afiş, pankart ve benzeri ortam ve faaliyetlerde kullanılacaktır.
– Logo tasarımının renkli ve siyah beyaz kullanıma uygun olarak, büyütülüp küçültüldüğünde görselliğinin bozulmayacağı, çok küçük ölçülerde ayrıntılarının kaybolmayacağı, çok büyük ölçülerde dağınık görünmeyeceği bir biçimde her çeşit baskı ve kesim tekniği ile sorunsuz kullanılacak şekilde hazırlanması gerekmektedir.
– Yarışmaya gönderilecek tasarımların vektörel tabanlı çizim programların da hazırlanması gerekmektedir.
YARIŞMADA ÇALIŞILACAK DERGİ İSİMLERİ
1: SİYER DERGİSİ / POPÜLER (Ek Bilgi-1)
– Ön planda olacak tasarım ” SİYER ” OLACAKTIR.
Alt Başlık: 3 AYLIK İLİM, TARİH ve KÜLTÜR DERGİSİ
Yarışma Katılım Linki:
2: SİYER ÇOCUK DERGİSİ/ ÇOCUK (Ek Bilgi-2)
– Ön planda olacak tasarım ” SİYER ÇOCUK ” OLACAKTIR. ( Çocuk yazısı daha belirgin olacaktır.)
Alt Başlık: 3 AYLIK EĞİTİCİ ve ÖĞRETİCİ ÇOCUK DERGİSİ
Yarışma Katılım Linki:
Yarışma İlan Tarihi: 27 Mayıs 2016
Son Başvuru Tarihi: 01 Haziran 2016
Not: Yarışma durumuna göre süre uzatılabilir.
Ödül:
– Her bir tasarım için belirlenen Ödül miktarı : 890,00 tl dir.
– Yarışma sonucu, Değerlendirme Heyeti tarafından kabul edilen tasarımın ödülü www.idemama.com adresi üzerinden yönlendirilecektir.
– Değerlendirme sonucu istenilen ölçüde bir tasarım çıkmaması sonucu, birincilik belirlenmeyip ödül verilmeyecektir.
Siyer Dergileri Yayın Kurulu
Bağlar Mahallesi Çesme Sokak No:10/A
Güneşli / BAĞCILAR / İSTANBUL
Tel : +90 212 544 76 96
Fax : +90 212 544 58 46
E-Posta : [email protected]
Yarışma adresi: www.idemama.com
Ek Bilgi -1:
SİYER DERGİSİ / 3 AYLIK İLİM, TARİH ve KÜLTÜR DERGİSİ
Okumak ve yazmak; bilmek ve bildiğini başkasına aktarmak/beyan etmek…
Hz. Adem (as) ile başlayan insanlığın yeryüzündeki varlık serüvenin ilk dönemlerinden, bilinen en kâdim medeniyetlere kadar pek çok farklı zaman ve zeminlerde her daim var ola gelmiş bir eylemdir okumak ve yazmak.
İnsanlığın medar-ı iftiharı İslam Medeniyeti’ninusûl ve esası olan Kur’an-ı Kerim’in ilk inen vahiy, aynı zamanda ilk emri “Oku!” olmuş ve akabinde birkaç vahiy sonrasında ise yazımızın serlevhasında yer alan okumak ve yazmak eyleminin ana malzemesi ‘kalem’e yemin ile başlayan ayetler nâzil olmuştur.
Söz söylemek, tarihe not düşmek ancak yazmak ile olur. Yazı, sözün bekasıdır. Söz uçar, yazı kalır…
Peki ne yazacağız bize ve bizden sonraki nesillere?…Bu soruya vereceğimiz cevap, bizi Siyer Dergisi’nin dergiler dünyasındaki yeri ve anlamına götürecektir. Siyer Dergisi, ‘Çok büyük bir ahlak üzeresin’ beyanının o güzide muhatabı Efendimiz’in (sas) mübarek hayat-ı seniyyelerinin teneffüs edildiği Asr-ı Saâdet’ten günümüze bir nefes ve günümüzden yarınlara bir miras/emanet olma yolunda bir seyirdir.
Siyer Dergisi, bilinip de doyuma ulaşılmışın değil; pek az bilinen, arananın/arzu edilenin izinde olmaktır. Siyer Dergisi, Siyer-i Mustafa’nın (sas), rahle-i tedrisinde yetişecek yeni neslin mekteb-i suffası’dır.
Siyer Dergisi, 3 ayda bir yayınlanan toplumun her kesimine Hz. Peygamber’in (sas) kutlu hayatının güzelliklerini, mesajlarını, örnekliklerini sunmayı hedefleyen; aynı zamanda zengin içeriği, birbirlerinden kıymetli hocaların ve genç yazarların tespitlerinin; söyleşilerin, özgün araştırma ve çalışmaların yer alacağı oldukça münbit bir zemindir.
Okuyucularımızla ilk sayımızın çıkacağı Ekim ayına hızla ilerlerken, heyecanla buluşma günümüzü bekliyoruz. İnşallah Siyer Vakfı olarak bugüne değin yaptığımız her çalışmada olduğu gibi bu dergi çalışmamızda da sizlere en güzelini sunmak gayesi ve gayreti içerisinde olacağız.
Çalışma bizden Tevfik Yüce Rabbimizdendir.
Ek Bilgi -2:
SİYER ÇOCUK DERGİSİ / 3 AYLIK EĞİTİCİ ve ÖĞRETİCİ ÇOCUK DERGİSİ
Siyer Çocuk, Peygamberimizi (sas) çocuklarımızın dünyasına en uygun dille anlatmak, onlara İslamî değerlerimizi en doğru şekilde aşılamak gayesiyle yola çıkıyor. Yazar ve çizer kadrosunda birikimli isimlere yer veren, geniş bir yelpazeye sahip olan dergimiz, farklı çalışmaları ile yayın dünyasında dikkat çekmeye hazırlanıyor.
Güncel gelişmeleri göz önüne alarak, çocuklarımızın dünyasına girecek zengin muhtevasıyla onlara farklı dünyaların kapılarını aralayacak.
Siyer Çocuk, ilk sayısından itibaren çocuklarımızın ilgisini çeken bir dost olacak. Onların dünyasında yepyeni sayfalar açarak, pedagojik ölçüleri göz ardı etmeyen değerli kalemlerin yazacağı masallar, hikâyeler, şiirler ve farklı yazılarla çocukların gönüllerinde taht kurmaya hazırlanıyor. Siyer Çocuk, eğitici ve öğretici bilgiler ile titizlikle hazırlanıyor. Çocukların dünyasına en uygun görseller ile eğitici yazıları bir araya getiriyor. Siyer Çocuk’un en büyük özelliği ise, Peygamber Efendimiz’in (sas) hayatını, seçkin çizgilerle ve yazılarla sayfalarına taşıyarak, onlara geniş yer vermeye özen göstermesi olacaktır.
Siyer Çocuk, ilk sayısından itibaren çocukların dünyasında ayrı bir yer tutarak, gönüllerine Peygamber sevgisini aşılamakla geleceğini doğru olarak şekillendiriyor…
3 aylık olacak olan ve çocuklarımızın dünyasında Hz. Peygamber’i (sas) ve O’nun mübarek ellerinde yetişen güzide nesil olan sahâbenin hayatlarını anlatmayı hedefleyen bu dergimiz, inşallah sahasında büyük bir boşluğu dolduracak ve Kutlu Nebi’nin (sas) geleceğimiz olan çocuklarımıza daha güzel bir şekilde tanıtılmasına katkılar sağlayacaktır.